Jak správně zvolit pracovní desku v kuchyni?

Jelikož jde o horizontální plochy, neměli byste zapomínat, že by měly ladit nebo naopak vhodně kontrastovat s podlahami v kuchyni. Jedním z důležitých prvků je v tomto případě volba materiálu, ze kterého je pracovní plocha v kuchyni zhotovena. Naštěstí dnes máme na výběr z velkého množství materiálů – doslova pro každý rozpočet i vkus.

květináč z betonu

 Na jednoduché pracovní plochy se hodí i levnější materiály – a budou vypadat velmi dobře, pokud však máte mnoho rohů a komplikované rozložení, volte kompozitní materiály, na kterých nejsou vidět přechody. K nejoblíbenějším materiálům patří laminát, granit, dřevo, sklo, kompozitní kámen a nerez. Na míru si můžete nechat připravit mramorové či betonové desky. Zde se však vaše možnosti nekončí.

Dřevěné plochy: jsou tradiční a vyráběny z tvrdého dřeva (dub, ořech). Jsou ideální do míst na přípravu jídel a na ostrůvky či snídaňové bary. Vybírejte dřevo s vysokou olejnatosti, je voděodolné. Po správném ošetření vydrží dlouhou dobu.
Kompozitní plochy: Jsou vytvořeny z kombinace přírodního křemene a malého procenta lepidla. Jde o velmi pevný materiál, který není porézní a nejsou vidět na něm škrábance, řezy či poškození teplem. Je to praktický materiál s pestrou paletou barev.

Žulové plochy: Není nad krásu přírodního materiálu. Je krásná a působí luxusně. Je dražší, ale také nadčasová. Pokud se o ní budete starat a předcházet poškození, bude dobře sloužit dlouhou dobu.
Laminátové plochy: laminát není porézní a můžete jej zakoupit v bezpočtu barev a designů. Je levnější, ale velmi rozumnou volbou pro svou odolnost vůči nárazům, poškrábání i vlhkosti.

mísa z betonu

Betonové plochy: Ano, i beton je aktuální volbou industriálního stylu. Vydrží mimořádnou zátěž a samozřejmě ho můžete mít v pestré paletě barev. Nezapomeňte ale, že beton je porézní a náchylný na fleky, proto volte správná místa, na které ho umístíte. Jednou za čas si vyžádá i ošetření. Na betonové desce budou velmi originálně působit betonové doplňky, jako je třeba betonová mísa https://www.aspontohle.cz/.
Nerezové plochy: Jednoznačně jde o oblíbený, trvalý, hygienický a žáruvzdorný materiál, který je pro tyto i další své vlastnosti volbou číslo jedna v restauračních kuchyních. Pokud jste milovníkem industriálního stylu, neváhejte!