Je libo vlastní dům anebo chatu?


Chybí vám ke štěstí vlastní bydlení? Nyní si své přání můžete splnit. I u nás je už na trhu k dostání široký výběr mobilheimů, ze kterých si jistě vyberete i vy. A co je důležité, jedná se o stavby za rozumnou cenu, kterou si za své bydlení může dovolit vydat téměř každý.

Mobilheim představuje jakousi kombinaci bytu a domu. Vlastně se jedná o malý byt v přírodě, anebo alespoň na vlastním pozemku. Získáte takový komfort, jaký byste měli v samostatném, plně zařízeném bytě, ovšem budete žít bez sousedů za zdí a na vlastním pozemku. A to je přece skvělá nabídka!
domeček z kostek na trávě

A nejenže přitom ušetříte tím, že zaplatíte jen skutečně nízkou cenu takového bydlení, ale ještě navíc ani nebudete muset kupovat vlastní pozemek, pokud nebudete chtít. Potřebný kus místa pro usazení domu si můžete stejně tak dobře pronajmout.

Jak již bylo řečeno, tou hlavní a velkou výhodou takového bydlení je široce dostupná cena, konkrétně se jedná o stovky tisíc, až o milión korun v závislosti na tom, jak moc budete nároční.

Nicméně to, že je tento dům pohyblivý, skýtá rovněž nemalé výhody. Můžete ho umístit na pozemek, aniž byste k tomu potřebovali stavební povolení. A můžete ho kdykoli přemístit, takže když se rozhodnete pro přestěhování, vezmete ho jednoduše s sebou, takže na nové adrese nebudete muset shánět nový byt.
červené dveře, stříbrná klika

Mnoho lidí má pocit, že takový malý a levný domek jistě nemůže stačit k pohodlnému životu se vším, co k němu dnes standardně patří. Ovšem když mobilheim navštívíte, tak zjistíte, že se svými vnitřními dispozicemi a vybavením nijak neliší od běžného malého bytu, vlastně žádný rozdíl nepoznáte.

Navíc, mobilheim vám může skvěle posloužit nejen k celoročnímu obývání, ale také jako sezónní zázemí pro všechny vaše rekreační aktivity, ať už rádi zahradničíte, chodíte na ryby anebo na houby. Můžete ho využít jako malou rekreační chatku, ať už ho necháte postavit kdekoli.