Rekonstrukce elektroinstalace

Elektroinstalace ve starých domech je často stará, zastaralá a mnohdy i nebezpečná. Pokud si necháte elektroinstalaci zrevidovat, tak velice rychle zjistíte, že často není v pořádku. A co se může stát, pokud není elektroinstalace v pořádku? Můžete třeba vyhořet, nebo vám vypoví elektřina v době, kdy to budete potřebovat nejméně. Stará elektroinstalace je poruchová a také s sebou nese více rizik, než elektroinstalace nová. Dříve se používaly dvouvodičové systémy, kdy byly používané hliníkové kabely, které často zkratovaly kvůli přetížení. Pokud máte v plánu výměnu elektroinstalace v domě, pak počítejte s větší sumou, není totiž zrovna levná.
elektrický spínač
1. Revize
Revize elektroinstalace probíhá před tím, než vůbec zjistíte, zda je rekonstrukce potřeba. Technik zkontroluje stav elektroinstalace, kabelové rozvody, jejich uložení, materiál, vnitřní systém rozvodů a používané elektrické spotřebiče. Pokud není elektroinstalace v pořádku, doporučí vám kroky rekonstrukce, které je potřeba provést.
2. Rekonstrukce
Pokud je rekonstrukce potřeba, pak je potřeba vytvořit si plán rekonstrukce. Technik vám sám navrhne vhodné řešení rekonstrukce elektroinstalace, kdy je obvykle potřeba vyměnit většinu elektroinstalace zaráz. Do plánu rekonstrukce je dobré počítat s dostatkem zásuvek a vypínačů, které budou v domě k dispozici. Pokud chcete mít všechno dobře vychytané, pak plánujte hodně dopředu, ať jste s rekonstrukcí spokojeni.
béžový elektrický spínač
3. Vyladěné do detailu
Pokud chcete mít elektroinstalaci lehce opravitelnou, pak dbejte na to, aby byla dobře přístupná, ve zdech zavedená tak, aby se dala lehce vyměnit v případě zkratu či jiného problému. Před rekonstrukcí si také vyberte zásuvky a vypínače, které se vám budou hodit do domácnosti. Je dobré vybrat je tak, abyste měli všechny vypínače stejné a aby se barevně i stylem hodily do interiéru vašeho domova.