Rodiče jsou vždy vzorem


Od malička se zrovna rodiče podílí na některých věcech, které nás pak provází v životě. Častokrát v dospělosti si vlastně vzpomeneme, že děláme věci úplně stejně, jako to dělali oni. Je pravdou, že pokud není důsledná výchova a správný zdravý přístup k životu, těžko se to v dospělosti učí. Přesto všechno začíná u nás, kdy my se rozhodneme být zkrátka lepší, než oni a důslednější ve výchově svých dětí, abychom je ochránili před chybami, které v podstatě dostihly nás samotné. Stejné je to v oblasti stravování. Když je dítě malé, tak těžko rozezná, co jak chutná, co je dobré, zdravé a co mu skutečně ubližuje. Nikdo nemá odpor k zelenině, ani k masu nebo sladkostem v tomto věku. Když pestrou stravu budeme podávat již od útlého věku, pak ani v dospívání s ní nikdo nebude mít problém a to se pak zákonitě odrazí v naší tělesné hmotnosti. Zdravá strava byměla být základem na talíři pro celou rodinu.

lékařství

Dědičnost hraje určitou roli

Pokud budeme hruškovitý typ, kterému se dělá zásoba tuku na bocích a stehnech, navíc i naše maminka s tím bojovala celý život, tak je zcela pravděpodobné, že zde pracuje nějaká dědičnost. Tyto tukové polštáře, které rozhodně nevypadají vábně, se těžko odbourávají sportovními výkony nebo dietním opatřením. Pokud ovšem se objeví tukové pneumatiky v oblasti břicha, tak tady rozhodně není na místě svalovat vinu na genetiku. Navíc se dá dobře zredukovat, jen nikdo nesmí být lenivý se trochu proskotačit. Jak je vidět, určitá forma dědičnosti existuje, tudíž v našem životě hraje nějakou roli. Důležité je ale vědět, že to rozhodně není hlavní role, tudíž ne všechno se dá na ni svádět.

hubnutí

Že nám jídlo chutná?

To je dobře, ale na druhou stranu je dobré si položit otázku, jaké má složení ten náš chutný jídelníček. Přejídání je zčásti jistý druh zlozvyku, který povede jen k vážnému onemocnění, případně i k více nemocím, které budou ničit náš život. Možná nejsme příznivci tabletek na hubnutí, ale například https://www.rychle-hubnuti.to/cs/zbozi/6-sibutramin-20mg.html pomohl již mnoha ženám. Neudělá za ně zázračnou změnu, to musí samy, ale pomůže jim redukovat porce stravy a již to je pěkný pokrok v boji s obezitou.

Ohodnoťte příspěvek