Cesta za sluncem na čtyřech kolech

Když se dovolená vydaří a nic se na cestě autem tam i zpět nic nestane, tak je to fajn a mělo by to být vždy. Nechceme nikoho strašit, ale při tomto druhu cestování se řidičům stávají nejenom poruchy na vozidlech, havárie, lidé mají i různé obavy z kriminality.

tři děti na pláži

Pokud se rodina vydává do zahraniční na dovolenou autem, v průměru ji to stojí od 23 tisíc do 30 tisíc Kč. Co je důležité pro spokojenou a klidnou jízdu, tak to je řidič, který je odpočinutý a měl před jízdou dostatečný spánek. Protože teplo, delší jízda, určitý stres celé rodiny z nadcházející dovolené, to bývá velmi často příčinou únavy a tím i nedostatečná pozornost při řízení vozidla.


  v  Porucha auta v zahraničí je podle statistik nejčastější příčinou, kdy řidič volá asistenční službu své pojišťovny. Většinou pojišťovny k povinnému ručení a i k havarijnímu pojištění, dávají každému klientovi základní balíček asistenčních služeb zdarma. Patří do něj nejenom Vámi zaviněná autonehoda, krádež vozidla, poškození i zničení auta živelnou pohromou, vandalismem. Tyto asistenční služby se dají samozřejmě v havarijním pojištění rozšířit o případnou opravu a odtah vozidla ze zahraničí, např. do vzdálenosti 1250 km tam a zpět, získání náhradního vozidla na 8 dní…


  v  Každá pojišťovna má svou specifickou nabídku + bonusy, většinou se dá pojištění sjednat online. Nejdříve si na internetu vyberete takovou nabídku, která vám bude vyhovovat.


  v  Na cestu a na pobyt v zahraničí je pro vás a vaše blízké důležité cestovní pojištění s vysokým krytím léčebných výloh. To se dá spojit samozřejmě i s pojištěním auta. Vše se dá přizpůsobit podle vašich představ.
zápis škody


Nezapomínejte ani na zakoupení dálniční známky pro vozidla do 3,5 tuny v EU. Zde je krátký přehled:


 


·         Slovinsko: 7 dnů – 15 Eur, na 30 dní – 30 Eur


·         Chorvatsko: 10 dnů – 10 Eur, 30 dní – 14 Eur


·         Maďarsko:  10 dnů – 3500 forintů, 30 dní – 4780 forintů


·         Rakousko: 10 dnů – 9,20 Eur, na dva měsíce dní – 26,80 Eur