Komfortní ubytování Loket nad Ohří pro odpočinek po náročném programu

Loket nad Ohří, to nejsou jen historické skvosty, které obdivují turisté ze všech koutů Evropy, jde totiž o výjimečnou energetickou zónu a přírodní scenérii, což si velmi dobře uvědomovali naši předkové. Že zde vystavěli kamenný hrad a využili skalnatého ostrohu v říčním meandru Ohře, není náhodné, ostatně dříve lidé více věřili své intuici a neměli k dispozici takové technické vymoženosti, a přesto zvládli mistrně zpracovat přírodní materiál. Důkazem jsou po staletí dochované památky.

ubytování

Energetické působení řeky Ohře

Jestliže poplujete po řece Ohři, zjistíte, že Loket je strategickou spojnicí mezi městy Sokolov a Karlovy Vary. Původně býval královským městem, jeho význam se pak snížil v období klasicismu a baroka a následně průmyslovou revolucí, která vnášela život zejména do větších měst v nížinách a opouštěla strategické pozice skalních výšin. Lidé se však tímto procesem vzdalovali přírodním silám a působení energií.
Dnes se stále častěji setkáváme s pojmy „Feng Shui“, „esoterika“, „energetická medicína“, které vyzdvihují i významná energetická místa, jimiž jsou např. bájné vrcholy Blaník, Radhošť, Radobýl, Milešovka, ale i některé říční toky. K těm nejvýznamnějším patří Český Krumlov a Loket nad Ohří.
Právě historické centrum Českého Krumlova obtáčené vltavským meandrem je velmi podobné Lokti obtáčeném řekou Ohří. Energie je v těchto místech srovnatelná s některými horskými mohutnými vodopády.

hrad

Námět na aktivní dovolenou

Oblast západočeských lázní a podhůří Krušných hor svou atraktivitou láká každý rok tisíce návštěvníků. Komfortní ubytování Loket může být výchozím bodem pro aktivní dovolenou ve formě cykloturistiky nebo vodáckého putování a dokonce i horolezectví. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli činnost, budete obklopeni překrásnými přírodními úkazy Svatošských skal, několika skalních vyhlídek, léčebných pramenů, balvanitého říčního koryta s náznaky peřejí a zejména hlubokými hvozdy krajinné oblasti Slavkovského lesa.