Nenáročný mazlíček do vaší domácnosti

Také vás vaši potomci neustále bombardují otázkami, proč mohou mít ostatní kamarádi a spolužáci doma nějaké to zvířátko, a vy stále nic? Také vám slibují, že budou chodit venčit pejska, krmit kočičku, měnit vodu u rybiček a pravidelně se zvířátkem navštěvovat veterináře?

Neodepírejte jim toto přání a pečlivě vybírejte. Přišel totiž čas nějakého mazlíčka pro vaše děti pořídit.Máte celou řadu možností a my pro vás máme skvělý tip.

Chtěli byste doma chovat zvířátko, které je čistotné, nenáročné na čas a na údržbu, a přesto vám i vašim dětem dá pozornost a lásku? V tom případě můžeme jen doporučit zakrslého králíčka. Přestože mnozí mají představu o tom, že tito tvorečkové se dokáží pouze krmit a spát, opak je pravdou. Při správném přístupu a zacházení je králík velmi společenský a je schopen naučit se i některé povely.

Co vše je potřeba si pořídit?

Potřebujete především prostornou klec nebo králíkárnu, kde je vhodné umístit dřevěný domeček. Ten poskytuje zvířátku nejen úkryt, ale často ho okusuje a využívá na broušení zoubků. Dále je potřeba těžká miska na potravu, napáječka a zásobník na seno. Pro váš pohodlný úklid je důležitá i toaleta, na kterou se králíček naučí chodit.

Čím se králík živí?

Základní potravu by mělo tvořit seno, popřípadě v létě tráva. Přilepšit mu můžete kouskem zeleniny, jablka, obilím či pamlskem zakoupeným ve speciální prodejně.

Jak o něj pečovat?

Miluje pohyb, a proto je důležité nechat ho každý den proběhnout. Pozor si musíte dát jen na kabely, různé nabíječky apod., které je lepší před vypuštěním uklidit. Vložte do klece na hraní větvičku z ovocného stromku, na které si bude brousit zoubky.

Co je potřeba udělat pro to, abyste byli spokojení vy i váš nový člen rodiny?

Králík se velmi brzy stane oblíbeným členem vaší domácnosti. Je potřeba mu věnovat pozornost již od malička. Čím více pozornosti se mu dostane, tím milejšího společníka vychováte.