Praktické využití obalové techniky – stretch fólie černá

Jedná se o mimořádně pevný obalový materiál, jenž vyniká svou elasticitou, odolností a nízkou hmotností. Pozitivní stránkou je, že nepodléhá změně v rámci klimatických podmínek. Maximální odolnost vůči vlhkosti. Prioritou je, že na velmi dlouho zachovává tento obalový materiál své mechanicko-fyzikální vlastnosti.

černá folie
 
Na trhu se lze setkat i s dalšími obecnými názvy, jako je průtažná, fixační či ovinovací fólie. Jedná se zároveň o jeden z nejmladších obalů dnešní doby. Dělí se nejen dle barvy, tj. průzračná či stretch fólie černá, ale také na typ ruční či strojní.
 
Kvalitní stretch fólie černá je ideální pro skupinové balení, ale také i pro balení jednotlivých kusů výrobků, jakýchkoliv věcí apod. A právě černá varianta poskytuje maximální ochranu proti světlu, neboť je neprůhledná.
 
Ruční stretch fólie
 
Vysoce efektivní, snadný, rychlý a nízkonákladový způsob fixace a maximální ochrany zboží a veškerých věcí. Má vliv na zlepšení jak stability jednotlivých kusů výrobků, tak zejména jejich vzájemné spojení do jednoho celku. Dokáže velmi dobře kopírovat veškeré nerovnosti i nepravidelnosti výrobků. Výsledkem je efektivnější a snadnější způsob manipulace nejen v rámci přepravy, ale také i samotné skladování zboží. Taktéž poskytuje význačný stupeň ochrany proti vlhkosti a veškerému prachu. Předností je, že k použití této fólie není potřeba žádná další investice do strojního zařízení. K dostání v transparentní či černé barvě.

křehké
 
Strojní stretch fólie
 
Jedná se o velmi kvalitní a účinný způsob v rámci fixace zboží za pomoci balícího stroje, který je horizontální či vertikální a umožňuje vysokou efektivitu práce. Šetří čas, materiál i finanční prostředky. Strojní varianta poskytuje ochranu zboží proti rozsypání, mechanickému poškození i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Odolnost vůči nadměrné vlhkosti. Uplatnění ve velkých provozech se značným objemem balení. Kde tak mají úsporný efekt. Je však nutné zvolit správnou sílu a průtažnost fólie.