Vytvořte si vlastní věnec!

Chtěli byste se věnovat nějaké kreativní činnosti? Třeba nejste zrovna zruční umělci, ale tvoření Vás baví a láká. Máme pro Vás skvělý nápad na zábavnou aktivitu, která je navíc velice lehká a skutečně se dá pokazit jen stěží.
 
Třeba chcete učit kreativním činnostem své malé děti anebo byste chtěli obdarovat své blízké nějakým ručním výtvorem. Jenže hlavně, ať nevypadá, jako kdyby jej vytvořilo osmileté dítě! Tvorba vlastního věnce je jednou z nejlehčích kreativních činností.
 
Můžete se při ní však skvěle vyřádit a výsledek donekonečna upravovat přesně podle svých představ. Hodí se jako takový úvodník do kreativních činností pro Vás i třeba pro Vaše malé pomocníčky – děti. Navíc ručně tvořený věnec je krásným dárkem, který můžete věnovat svým milovaným.
 
Není toho potřeba příliš, aby vypadal proutěný věnec k světu. Chce to základ na věnec (vlastně samotný proutěný "kruh") a pak už jen dozdobujete. Můžete si nejrůznější ozdůbky dokoupit anebo vyrazit ven na procházku a sbírat, co Vám zrovna padne do oka – třeba v lese nebo v lesoparku.
 
Ono je skutečně nejtěžší vytvořit ten samotný věnec z proutí, proto jej doporučujeme koupit a pak už jen dotvářet dle vlastních představ. Proutěný věnec https://www.florservice.cz/vence-proutene-c34/ pak můžete koupit v různých velikostech a průměrech a pověsit si ho na dveře, za okno nebo třeba domů na zeď.

věnec barevný s květy.png
 
Mnoho lidí si oblíbilo klást věnečky na stůl a tvořit tak krásné a nápadité dekorace. Zkusit můžete doslova všechno, fantazii se meze skutečně nekladou. A samozřejmě – pokud chcete vytvořit i originální vzpomínkový věnec na hrob svých blízkých, můžete tak učinit také.
 
Ozdobte si věneček květinami a oblečte jej do pestrobarevného kabátku v období velikonočních svátků. Během podzimu pak vyrazte s ratolestmi na sběr kaštanů. Uvidíte, že si užijete spousty radosti.