5 KNIH KTERÉ BY JSTE MĚLI ZA ŽIVOT PŘEČÍST

LOLITA
 
Lolita, světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.Úplná klasika, každý o té knize slyšel, málokdo ji četl. Jedná se o román Vladimira Nabokova, který vyvolal velmi silnou reakci, na základě této knihy, byl dokonce natočen stejnojmenný film. Pro ty co nevědí, Lolita, je zpověď čtyřicetiletého Humberta, který je doslova posedlý dvanáctiletou Dolores. Jak již název naznačuje, jedná se o kontroverzní dílo, které ale stojí za to přečíst
 
 police starých knih
HARRY POTTER
 
Další velmi známá kniha, o které snad ani nemusím psát. Jedenáctiletý Harry zjistí, že je čaroděj a ve škole čar a kouzel prožije se svými přáteli velká dobrodružství. Kniha i filmové zpracování má světový úspěch u dětí i dospělých.
 
 
HANIN KUFŘÍK
 
Kniha velmi smutná, ale velmi důležitá. Přečtení této knihy čtenáři nabídne pohled do české historie a roztrhne mu srdce na milion malých kousíčků. Příběh, se odehrává v Novém městě na Moravě během druhé světové války, je to cesta rodiny Bradyových, které díky židovskému původu čeká nelehký osud a dále také cesta mladé a odhodlané Japonky Fumiko, která se vydala odhalit příběh, jež skrývá malý kufřík v muzeu Holokaustu.
 
 
HVĚZDNY NÁM NEPŘÁLY
 
Neuvěřitelně dojemný příběh Augusta a Hazel, kteří již v raném věku museli balancovat na hranici mezi životem a smrtí. Oba se setkali s rakovinou a pak se setkali jeden s druhým. Hvězdy nám nepřály není jen knížka, která nás okouzlí, tato kniha nás naučí dívat se na věci jinak a vážit si alespoň na moment všeho co máme. 
dekorace na stole 
NA VĚTRNÉ HŮRCE
 
Historický a především psychologický román o muži, který celý svůj život zasvětil pomstě. Autorka popisuje mužův život a vysvětluje příčiny jeho chování a fanatické nenávisti. Jediný, kdo z něj může udělat normálního člověka, je žena, která se provdá za jeho největšího soupeře a následně umírá.
 
Knih, které by měl člověk přečíst je nespočet a nelze vybrat pět ani tisíc, proto tohle vnímejte jako subjektivní názor jedné vášnivé čtenářky.