5 tipů na posílení imunity

Naše společnost (a tím nemyslíme jen v rámci země, ale po celém světě) prodělává jednu z největších zdravotních krizí posledních let. Svět, jak jsme ho znali, se musí nyní zásadně a od základu změnit.
Otázkou zůstává, co můžeme my sami udělat pro to, abychom ochránili sebe i své blízké. Nebudeme zde polemizovat o setkávání se s ostatními lidmi vs. sociální izolaci a pobytu doma. Nebudeme se vyjadřovat ani k problematice nošení roušek.

žena se zavazadlem

To, co nás nyní skutečně pálí, je otázka naší imunity. Bohužel jsme se v těchto krušných časech přesvědčili o tom, že její stabilita je velkým otazníkem, na který nám málokdo dokáže dát uspokojivou odpověď. Pojďme se nyní společně podívat na preventivní opatření, která můžeme podniknout pro zlepšení stavu naší imunity:

  1. Zdravá strava. Toto téma rozhodně nelze vynechat a zpravidla bývá tím nejdůležitějším, co můžeme změnit. Jezme více ovoce a zeleniny, produkty bohaté na vlákninu a vitamíny, které naše tělo bude nyní hltat jako o závod.
  2. Zdravý spánek. To nejzákladnější, co kromě jídla potřebujeme. Spěme, co to jde. Nemysleme si nadále, že nám 6 hodin spánku denně přinese dostatek energie na běžné fungování. Dospělý člověk potřebuje spát 7-8 hodin, aby byl skutečně schopen zdravého života.
  3. Naučme se odpočívat. Relaxace, meditace a tématika mindfullness je naštěstí čím dál větším trendem. Proč tomu tak je? Právě schopnost zastavit se, zpomalit, zamyslet se a věnovat pozornost přítomnému okamžiku, jsou záležitosti, které je dnes velmi obtížné se naučit. Proto se v této oblasti nadále vzdělávejme a snažme se na sobě pracovat.

oleje u postele

  1. Pijme hodně tekutin. Do pitného režimu se nepočítají polévky, slazené nebo jinak ochucené minerálky. Pijme hodně čisté vody, kvalitní čaje a dopřejme svému tělu občas nějaký detox, aby se naše játra a ledviny mohly pročistit.
  2. Zajímejme se o doplňky stravy. Co můžeme udělat navíc je získávat povědomí o vitamínech a dalších přírodních zdrojích důležitých minerálů. Mezi populární doplňky patří např. CBD oleje.