Bezpečná a ekonomicky výhodná přeprava


Výroba přepravních pomůcek je logicky finančně náročnější záležitostí, na kterou je zapotřebí dostatečné množství většinou dřevěného materiálu. Aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám, dají se poškozené přepravky opravit a znovu navrátit do oběhu. Zejména, pokud se jedná o takzvané euro palety, které cestují skutečně po celém světě. o Tím, že jsou
1) vyrobené podle přesně daných norem, není zapotřebí je vracet zpět původnímu dodavateli.
2) všechny téměř identické (kromě hmotnosti, kterou nelze přesně stanovit), umožňují využití veškerého prostoru v dopravních prostředcích (vlaky, nákladní automobily, lodě).
červený vysokozdvižný vozík
Jejich používání je výhodné také pro pracovníky skladových prostor. Jejich konstrukční řešení umožnuje snadnou manipulaci pomocí vysokozdvižného nebo nízkozdvižného vozíku nejen při samotné dopravě a ukládání do výškových regálů, ale také při stohování. Palety mají totiž čelní a boční otvory, do kterých se pohodlně zasune vidlice nakladače. Stohovat se dají maximálně tři euro palety na sebe a nosnost jedné je tisíc pět set kilogramů. Podmínkou pro bezpečné stohování je zabezpečení průtažnou fólií nebo zapáskováním ocelovou nebo pevnou plastovou páskou.
dřevěné europalety

Opravy pouze ve specializovaných provozech

Přesnost při výrobě těchto přepravek je tedy také důležitá i pro bezpečné skladování. Jednotlivé prvky do sebe přesně zapadnou a nehrozí tak sesutí.
· Na euro palety jsou kladeny skutečně vysoké nároky.
· Přesně nejsou definovány pouze rozměry, ale i počet a umístění hřebíků.
Pro tuto přesnost je zapotřebí, aby se jejich případné opravy ujal pouze certifikovaný podnik, který zajistí, že se na paletě žádný parametr nezmění. Po opravě označí kus kulatým hřebem na středním špalíku. Euro paletu poznáte mezi ostatními vždy stoprocentně. Nikdy na ní nesmí chybět oválek s označením EUR na obou delších stranách.