Zahrada coby zdroj potěchy a užitku

Okrasné zahrady se těší neustále popularitě, kdy si mnoho lidí chce dosyta vychutnat možnost relaxace a kýženého odpočinku na čerstvém vzduchu. Ostatně není se čemu divit, je snad něco lepšího než se po náročném a hektickém dni v zaměstnání uvelebit do venkovního křesla obklopeného keři a rozkvetlými stromy?
sázení kaktusů
Při návrhu takovéhoto typu zahrady je dozajista vhodné efektivně pracovat s prostorem. Sousedí-li váš pozemek například z jedné strany se silnicí či jinou stavbou, můžete zainvestovat do pořízení okrasných jehličnanů, které krom oku lahodícímu vzhledu budou i účinnou zástěnou. Vy si tak budete moci dopřát dostatek soukromí. Nabídka okrasných dřevin a květin je přitom skutečně široká, vybere si dozajista každý.

Zvažte také pořízení:

· skalek s rostlinami,
· jezírek
· či pergol .
břečťan na bráně
Právě ty vám nabídnou i skvělé místo pro odpočinek a posezení s přáteli během dlouhých letních večerů. Dozajista oceníte i možnost zastřešení a snadného zakomponování do okolních prostor, zejména jedná-li se o dřevěné pergoly, které mohou být místem pro břečťanový nebo jiný porost.

Praktické využití


Pergoly se přitom hodí i do zahrad jinak užitkových. Jak již vypovídá název, v tomto případě se jedná o zaměření čistě praktické. Pokud tedy toužíte využívat svůj pozemek nejen k relaxaci, ale i k užitku, jde o správnou volbu. V dnešní době se opět můžeme setkat s trendem jejich narůstající obliby. Ta pramení nejen z poměrně vysokých cen ovoce a zeleniny v prodejnách, ale především z faktu, že na vlastní zahradě si můžete být jisti kvalitou daných plodin. Nemusíte si tak připlácet za drahé BIO potraviny.
prázdný altán
V takovémto případě by za vašimi okny neměly chybět ovocné stromy, keře a záhony se zeleninou. Zároveň se nejedná ani o nijak náročný úkol a postačí alespoň malé nadšení a touha trávit čas na čerstvém vzduchu. Odměna a pocit sebeuspokojení z dobře vykonané práce se dozajista dostaví po první úrodě. Chcete-li celou věc skutečně vážně, můžete se pak zamyslet i nad pořízením skleníku či pařeniště, které vám opět usnadní práci.