Blahodárný produkt z moře

Pokud je váš domácí bazén vybaven salinizační jednotkou, pak jistě používáte k úpravě vody mořskou sůl. V salinizačních jednotkách probíhá elektrolýza slaného roztoku. Tím se voda zbavuje nežádoucích látek a udržuje se v dobré kondici. Je nežádoucí, aby mořská sůl obsahovala jodidy, které při elektrolytickém procesu mohou způsobovat hnědé neestetické zbarvení tím, že se při tomto procesu rozkládají. Jednou z nejkvalitnějších solí je ta, která pochází z italské produkce.
krystaly soli.jpg

· Je ale možné využívat tento produkt, pokud není náš bazén vybaven tímto zařízením?
– Samozřejmě, že to není žádný problém.
– Můžete v klidu přidávat tuto látku přímo do vody.
Je ale nutné používat zároveň i vhodnou chemii na udržování kvality vašeho domácího koupaliště, protože v tomto případě plní tento produkt trochu odlišnou funkci. Je spíše blahodárně působícím prostředkem pro přítomné plavce a na kvalitu vody má menší vliv. Na pokožku koupajících se ale působí velice pozitivně. Zejména, mají-li nějaké kožní potíže.
lopatka na sůl.jpg

Při koupání se můžete i léčit

Mořská sůl pomáhá v léčbě nebo alespoň zmírňování příznaků chronických kožních onemocnění, jako je například ekzém nebo lupénka.
· Pro tuto podpůrnou léčbu se doporučuje koncentrace tří kilogramů soli na tisíc litrů bazénové vody.
· Jestliže je bazén využíván na léčbu některých těchto onemocnění, pak se může koncentrace zvýšit až na hodnoty vody mořské.
– Což znamená třicet i více kilogramů na tisíc litrů.
Pro tento účel se ale doporučuje spíše využití vany, protože takto silná koncentrace poškozuje kovové části bazénové technologie. Při závažnějších zdravotních problémech je také dobré poradit se s lékařem. Mořská sůl, která je vhodná do bazénů i klasických van, se dá zakoupit v několika různých hmotnostních kategoriích. Nejmenší balíček váží většinou dvacet pět kilogramů.