Co s nimi pořád dělat?

Když máte děti, určitě často zvažujete, kde s nimi vyrazit a co s nimi pořád dělat. Nemluvě o tom, že dnes vyrazit s dětmi není vůbec levnou záležitostí a tvoření také stojí spoustu peněz. Koupili jste dětem kreativní sadu k Vánocům a levná položka to rozhodně nebyla.

Ale milé maminky určitě nemusíte volit ta nejdražší řešení.Nejdražší řešení není rozhodně to nejlepší. Dítě potřebuje každodenní prostor pro svůj vývoj a rozvoj. Je mnohem vhodnější, když si bude hrát každý den na obyčejném hřišti, než když jednou za měsíc půjdete do nějakého moderního a drahého dětského centra.

Stejně tak je pro rozvoj jeho výtvarných dovedností vhodnější si každý den malovat obyčejnými pastelkami či vodovými barvami, než když si jednou za čtrnáct dní najdete prostor pro tvoření z drahých kreativních sad.
 

Kreativita a tvůrčí přístup

Je zapotřebí jen trochu nápaditosti. Pokud se Vám jí nedostává, tak se zeptejte prostě všemocného internetu. Tam naleznete spoustu rad na aktivity dětí, které jsou buď úplně zadarmo, nebo za velmi přijatelné ceny. Totéž se týká například dětského tvoření. Na internetu najdete neuvěřitelné množství nápadů, jak vytvořit neuvěřitelné věci ze zbytkových materiálů.

K nezaplacení je také mít dobrého parťáka. Asi se Vám nepodaří, aby Vaše nejlepší přítelkyně měly děti ve stejnou dobu jako Vy, ale můžete si přece najít nové kamarádky třeba na dětském hřišti. Pro děti od tří let je nesmírně zábavné trávit čas ve společnosti. Pokud vyrazíte s kamarádkami a jejich dětmi na výpravu do lesa a budete tam stavět domečky pro skřítky z materiálu „co les dal“, pro děti to bude podstatně zábavnější než třeba nákladný výlet do nějakého zábavního parku.

Chce to zkrátka jen mít dobré nápady, které jsou k nezaplacení. Krásné dětství totiž rozhodně nestojí jen na tom, jaký máte rodinný rozpočet. I při výchově se cení kreativita a tvůrčí přístup.