Domácí nehtové studio

Než se do domácí manikúry pustíte, zkontrolujte si, zda máte všechny potřebné nástroje. Připravte si je na stolek, abyste je měla všechny po ruce a nemusela od ošetřování nehtů vstávat.
tvoření nehtů
Čím začít?
Nehty důkladně odlakujte. Při odlakování používejte klasickou vatu. Je vhodnější než vatové tamponky, protože ty někdy obsahují spojovací látky, které mohou nehty poškrabat. Poté ruce namočte do vlažné vodní lázně. Pokud nemáte speciální změkčující přísady, použijte trošku sprchového gelu. Vyhněte se těm s oleji, protože by mohly na nehtech zanechat mastný povlak. Ruce nechte ve vodě ponořené zhruba 2 – 3 minuty. Po lázni se pusťte do úpravy nehtové kůžičky. Jemně uvolněte kůžičku od nehtu. Příliš netlačte a postupujte opatrně, protože vznikající nehet u nehtového lůžka je velmi citlivý.
rozdělaný lak
Pořiďte si papírový pilník.
Papírový pilník uchopte třemi prsty, držte jej mezi palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. Přiložte pilník kolmo k nehtu a pilujte jen jedním směrem! Hranu nehtu uzavřete několika tahy shora dolů.   Takto upravené nehty ošetřete koncentrovanou olejovou péčí. Kapka oleje vmasírovaná do lůžka, podpoří rychlejší růst nehtů. Celé ruce namažte vhodným krémem na ruce a nehte jej několik minut působit.
nové nehty
Než začnete nehty lakovat.                              
Nehty očistěte pomocí kartáčku, aby lak dobře držel, musí být nehet odmaštěný a suchý. Celou plochu nehtu pak nalakujte podkladovým lakem. Lahvičku s barevným lakem před použitím sevřete v ruce, zaprvé se prohřeje a za druhé se lehkým poválením lépe spojí všechny jeho složky. Štěteček s lakem otřete o hranu lahvičky, otočte jej a naneste lak na nehet. Lak nechte 3 minuty zaschnout a pak naneste druhou vrstvu. Počítejte s tím, že lak tuhne zhruba 4 hodiny, snažte se tedy vyhnout styku s vodou a předměty, které by vaši práci znehodnotily. Můžete také použít na závěr transparentní vrchní lak, který chrání jak barvu, tak nehet.