Ideální sport

Snažíte se zrovna vymyslet, na jaké kroužky přihlásíte vaše dítě v příštím roce? Je dobré vybírat takové kombinace, kdy bude mít dítě komplexní přehled a rozšíří si tak svoje obzoru ve vícero sférách najednou. Takže ke sportu je dobré přidat i nějakou tu kulturní složku – návštěva hudební školy (hra na nástroj, výtvarná výchova či dramatický obor). Co se ovšem toho sportu týká, tak je velmi oblíbené jezdectví, neboť se díky němu bude vaše dítě rozvíjet v několika směrech najednou. Je to opravdu velmi dobrá průprava do života a naučí ho to hned několika věcem:

kůň s ohlávkou

  • Trpělivosti. Někdy si člověk prostě počká, než přinutí zvíře, aby udělalo něco, co se po něm žádá. V tréninku je důležité nepřestávat a zkoušet to pořád znovu a znovu. Člověk se prostě musí obrnit trpělivostí a mít na paměti, že ta růže přináší. Věřte tedy tomu, že se opravdu vyplatí si na to počkat a neutéct z boje bez boje.
  • Pracovitosti. Taková velká zvířata jako koně toho opravdu mnoho potřebují. Je kolem nich neustále spoustu práce a pomocná ruka se hodí snad vždycky. Vaše dítě se naučí pečovat o zvíře a osvojí si tím i to, že je v životě velmi důležité být pracovitý a vytrvat.

ohlávka na hlavě koně

  • Péči. Kůň je zvíře, které vycítí, když se bojíte, když jste naštvaní a podobně. Musíte o něj tedy pečovat opravdu jemně a vnímat signály jeho těla, které vám mohou pomoci předvídat jeho někdy nevyzpytatelné pohyby.
  • Pořádku ve věcech. V jezdectví se vám opravdu rychle nakupí neskutečné množství všeho možného vybavení. Ohlávka na koně se vám bude vále snad úplně všude a vy budete pořád chodit a dávat ji na věšák. Je tedy důležité si umět ve věcech udělat dostatečný pořádek a mít své věci vždy dobře připravené a uklizené.
  • Tvrdé práci. V jezdectví se vaše dítě naučí také jedno. Když něco v životě bude chtít, tak za to bude muset opravdu vytrvale bojovat a jít si za svým hlava nehlava a zapomenout někdy na problémy.