Internetové jazykové kurzy: které jsou nejefektivnější?

            Nechce se Vám utrácet za předražené jazykové kurzy, kde je na několik lidí jen jeden jediný učitel, který Vás nutí mluvit před lidmi, i když se na to ještě necítíte? Dobrým řešením by pro Vás mohly být internetové jazykové kurzy! Nabízejí anonymitu, samostatnost a tempo výuky, které si určíte sami. Nemusíte se bát trapných situací před ostatními studenty a každá chyba, kterou uděláte, Vás neztrapní, ale jen posune dál.
vlajka na obličeji
            To všechno zní opravdu zajímavě, ale jak si najít vhodný kurz, který mě efektivně posune dál? Vše je jen o zkoušení. Může se Vám stát, že určitý druh výuky nebude úplně vyhovující, příliš složitý nebo nudný. Na chytrých zařízeních naleznete desítky aplikací, které Vás naučí skoro každý jazyk na světě. Hlavně to chce trpělivost a chuť k učení. Tady jsem Vám vybral mé TOP 3 webové jazykové kurzy, které opravdu fungují.

Duolingo

            Duolingo je asi nejznámější webová stránka na výuku jazyků, která nabízí nejen angličtinu, ale i ruštinu, španělštinu a mnoho dalších jazyků. Stačí se jen přihlásit přes email či Facebook a můžete si vybrat vyučovaný jazyk. Má i svou vlastní mobilní aplikaci (dostupná na Android i na iOS), tím pádem se můžete učit na cestách v MHD, doma v posteli i v práci, když momentálně nemáte co dělat. Stránka nabízí i motivační program, který Vás nutí si opakovat lekce a nezapomínat slovíčka. Za každou dokončenou lekci získáváte penízky a medaile, ty Vás mají popohánět dál v učení.
oloupané dřevo

Beelinguapp

            Rozkošná aplikace na chytré mobilní telefony a tablety. Vyznačuje se včelkou, která se objevuje jako logo této aplikace. Hlavní myšlenkou je učení se pomocí příběhů a poslouchání pohádek v cizím jazyce. Můžete si vybrat mezi třinácti jazyky (čeština bohužel chybí), kde si vyberete jazyk, který ovládáte dobře a jazyk, který si chcete zlepšit či procvičit. Pak už je jen na Vás, jakou pohádku nebo příběh si chcete přečíst. Nechybí ani příběhy o Sherlocku Holmesovi. Ani ty nejznámější pohádky. Příběh se Vám zobrazí dvojjazyčně a můžete si i přehrát audio, kde je příběh namluven rodilým mluvčím.

Write It!

            Užitečná aplikace, která nabízí devět jazyků. Naučí Vás psát a číst danou řeč. Na výběr máte z japonštiny, korejštiny, ruštiny, arabštiny, řečtiny, hebrejštiny, angličtiny, thajštiny a klingonštiny (uměle vytvořený jazyk ze seriálnu Star Trek). Krok po kroku se naučíte správně psát a číst daný jazyk. Výuka je rozdělená na kapitoly a zřetelně je vysvětlena každá nesrovnalost. Bohužel jen v angličtině.