MÓDNÍ PORADNA pro muže

UMÍTE UVÁZAT KRAVATU?

Ač se to zdá nemožné, někteří muži mají problém kravatu uvázat. A pak mají velkou radost, když se jim podaří uvázat alespoň standardní uzel. Že je vám to povědomé? Potom byste měli mít na paměti, že správně uvázaná kravata se nehodnotí podle uzlu. U správně uvázané kravaty rozhoduje délka. Ve skutečnosti by se koncová špička měla dotýkat přezky opasku. To znamená, že pokud nosíte kravatu v jiné výšce – ať už je kratší, nebo delší, vždy je to špatně. A to i pokud se vám podaří uvázat perfektní uzel.
 

LÍMEČEK zastrčte

v současnosti si muži velmi oblíbili trika s límečkem ve stylu polo. A pokud je zima, muži si na ně rádi oblékají svetr. To by nebylo tak špatné, horší je, že automaticky vytahují límeček ven. Pokud to také děláte, musíme vás upozornit, že toto pravidlo už je dávno pasé. V dnešní době platí, že límeček má být zastrčený. A to samé platí i pro límeček u košile.
 

POZOR NA ZIPY!

A pokud vlastníte svetr na zip a tento kousek je stále součástí vašeho outfitu, prosím zbystřete. Takový svetr okamžitě a bez přemýšlení vyhoďte! Tedy v případě, že nechcete působit jako opravdový módní buran, který nemá špetku vkusu. Zip se hodí pouze na sportovní oblečení, jako jsou bundy a mikiny. A pokud se svetru nedokážete vzdát, kupte si nový, propínací se zapínáním na knoflíky, nebo takový, který je přes hlavu.
 

POČÍTEJTE S VÝDAJI

Většina pánů je nervózní, pokud se jim zdá, že rukávy saka jsou příliš krátké. Pokud chcete být in, noste je velmi krátké. Myslete na to už při nákupu obleku a nevymlouvejte na nepohodu a nehledejte důvody, jako  například, že se vám zkrátí při řízení auta. Stejně si sako v autě sundáte. Dress code přikazuje 1 cm viditelné manžety ležící přímo na zápěstí.
Pokud již budete investovat do kvalitního pánského obleku, počítejte i s výdaji na zakoupení formálních bot, pásku ve stejné barvě, formální tašky a samozřejmě nezapomeňte na klasický kabát. Pokud vše sladíte, pak bude formální oděv kompletní. Dávejte si na to pozor, zvláště, když jdete na formální schůzku nebo jednání. Tam se totiž takové módní propadáky většinou neodpouští. Pokud si k formálnímu obleku vezmete batoh, sportovní bundu nebo boty, bude to hotová tragédie.
 

REKLAMA NA ZNAČKY

Trika nebo košile dělající reklamu na značky, nebo počmárané no name nápisy s různým významem, jsou vhodná tak na pláž, nebo na volnočasové aktivity. K formálnímu oděvu se opravdu nehodí. Do klasického obleku patří vždy kvalitní košile a nejlépe s dlouhými rukávy.
 

ČISTÉ BOTY JSOU ZÁKLAD

K tomu není opravdu co dodat. Než-li si boty obujete, rozhodně je umyjte a vyleštěte. Také se podívejte, jestli ve vašem botníku neobjevíte boty s hranatou špičkou. Hranaté špičky bot jsou totiž absolutně pasé. Takže pokud zjistíte, že nějaké nemoderní kousky obuvi stále vlastníte, rozlučte se s nimi a hned vyrazte na nákupy.