Na nouzovém osvětlení by se šetřit nemělo

Ať už se nachází v jakémkoliv interiéru, vyjma obytných prostor, vždy tam musíte najít prvky, které vás dovedou bezpečně ven z daného interiéru, a to v případě jakékoliv nehody či nebezpečí, nejčastěji pak požáru. K účelům rizikovějších situací se používají nouzová osvětlení, která mohou mít různé podoby.
nouzové světlo

Specifické vlastnosti, které nelze opomenout

Abyste mohli získat kvalitní a bezpečné osvětlení, měli byste mít určité ponětí o tom, jaké typy existují. Základní dva typy nouzového osvětlení jsou následující:
Čistě nouzové = Jedná se o typ osvětlení, který nese označení SE nebo N, a jde o typ svícení, které funguje jenom v případě, že dojde k výpadku proudu.
Nepřetržitě ve funkci = Tohle osvětlení je ve funkci neustále, a tedy nefunguje pouze tehdy, když dojde k výpadku elektrického proudu, ale svítí zkrátka pořád.
Jakmile máte určité ponětí o tom, jaký typ osvětlení je k dispozici, můžete se pustit do výběru. Ačkoliv samozřejmě existují další kategorie, vy byste měli vybírat dle toho, co vlastně požadujete. Pokud to bude čistě bezpečností světlo do nějakých temnějších prostorů, které tam budete chtít umístit jenom proto, abyste tím splnili bezpečnostní předpisy, určitě nebudete vybírat v sortimentu vysoce výkonných osvětlení.
znamení východu

Vybírat je nutné s rozmyslem

Abyste mohli mít jistotu, že vámi vybrané osvětlení bude vyhovovat bezpečnostním předpisům, neváhejte si nechat poradit někým, kdo má v této oblasti dostatečně bohaté zkušenosti. Takové nouzové svítidlo Beghelli se může zalíbit nejenom základní funkcí, ale také dalšími vlastnostmi, které vás ujistí v tom, že v případě jakékoliv rizikové situace bude osvětlení fungovat stoprocentně a bude přitom splňovat veškeré požadavky, které jsou na prvky tohoto typu kladeny. Vybírejte proto s rozmyslem, neboť mezi svítidly současné generace a těmi minulými jsou propastné rozdíly.