Nápaditá, přirozená, provokující, nebo jemná úprava venkovní obytné a užitkové plochy

Při stavebních úpravách v okolí domu a v místech, kde se musí zohlednit vliv počasí, musíte pracovat s materiály určenými pro takové prostředí. Budete řešíte například podlahové úpravy:

• u stání pro auta nebo u garáže

• u plochy pod pergolou pro zahradní posezení

• u terasy

• u schodů a chodníků

• u zahradního bazénu

• u venkovního ohniště

• u ploch pro dětské hry
moderní jednoduchý dům a jeho okolí

Tím nejpraktičtějším řešením je venkovní dlažba , kterou je třeba zakoupit tam, kde vám odborně poradí. Pro dlouhou životnost musíte použít dlažbu která je mrazuvzdorná, otěruvzdorná, protiskluzová a dostatečně silná.

Pokud chcete docílit výborného výsledku pokládky, rozhodně vybírejte velice pečlivě. Pokud se rozhodujete pro větší dlaždice, které prostor opticky sjednocují, berte v potaz to, že velké dlaždice jsou hodně těžké a vyžadují velice profesionální pracovní postup, což může být i pro šikovného kutila problém.

V sortimentu si určitě můžete vybrat přesně to, co si představujete a co se hodí k samotnému domu a zahradě. Pokud zvolíte kamennou dlažbu, je to nadčasová klasika, která nezevšední. Cihlová dlažba má nádech romantiky a hodí se do každého prostoru. Pokud sáhnete po osvědčeném betonu, můžete si vybrat třeba dekor staré dřevo a dodáte chodníku naprosto jiný vzhled. Pro kreativní lidi, co mají rádi pestrost anebo hledají něco jemnějšího, je tady keramická dlažba.
zahradní schody

Pokud zvolíte dlažbu, která je vhodná do exteriéru i interiéru domu, můžete opticky jednou dlažbou spojit venkovní a vnitřní prostor.

Pří pokládání dlažby na terase se určitě obraťte na zkušeného obkladače, protože ať pokládáte na štěrk, nebo lepíte na beton, je potřeba dodržet základní technické věci, jako je drenáž, spád podlahy, dilatační spáry atd. Při chybách v provedení, by terasa neplnila svůj účel a investice do oprav by se určitě nevyplatila. Navíc by vám špatný odtok vody mohl poškodit i stavbu domu.