Nejoblíbenější potahové látky na čalounění

Jestli existuje čalounická textilie, která je tou nejoblíbenější , pak je to rozhodně tkaná plyš. Velmi dobře se s ní totiž pracuje, jelikož je jemná už na dotek a svým vzhledem dokonce mnohým připomíná oblíbený samet. Kromě toho se jednoduše čistí a udržuje. Nejčastěji se s ní můžete setkat u sedacích souprav nebo u křesel. Uplatňuje se ale také na nábytku, který je vytvořen v selském stylu. Často se ale také využívá do reprezentačních místností, které jsou určeny pro svatby nebo hostiny. Běžně s ní pracují čalouníci i při realizaci divadelních interiérů. V těchto místech se ale musí používat speciální nehořlavý materiál. Velkou výhodou je to, že se čistí pouze jemným hadříkem. Látka dokonce sama o sobě zachytí většinu nečistot a to již na povrchu.
žlutý medvídek
V dřívější době neexistovaly takové technické možnosti, jaké máme v dnešní době. Vrstvy, které byly bohatší, si nechávaly tkát ručně okrasné motivy a to jak na postele, tak i na křesla či židle. Velmi oblíbené byly gobelíny.
Možná se budete divit, ale gobelíny se i v dnešní době dostávají opět do popředí. Čalouníci s nimi pracují právě při výrobě replik a to ať už divanů tak i potahů postelí.
plyšová hračka na gauči
Pokud bychom zabádali, došli bychom k tomu, že takovým ostrým kontrastem vůči těmto historickým kouskům jsou moderní potahové látky, které jsou určeny přímo na čalounění. Jsou navíc vyráběny nano technologickými procesy. Kromě toho, že se mohou pyšnit moderním vzhledem, oplývají také velmi podstatnou předností, kterou je velmi snadná údržba. Jste tedy schopni něco takového očistit velmi snadno za pomoci vody a to navíc kdejakou skvrnku. Může se jednat o skvrnu od kečupu, kakaa nebo dokonce od fixu. Tímto neuvěřitelným materiálem je Carabu. Je také odolný vůči otěru a dnes se používá velmi běžně pro kuchyňské židle, postele nebo jiné kusy nábytku, které má každý z nás doma.