Potřebné druhy produktů pro denní jídelníček

Ovoce, zelenina, vejce, a taktéž všechny výrobky z nich, jsou nejdůležitější součástí naší pestré stravy, která je pro naše zdraví, důležitá a potřebná. Všechny takové produkty, ať rostlinného či živočišného původu, jsou pro nás a naše zdraví, velmi důležité. Jíst musíme a také si musíme dávat pozor na to, co jíme, v jakém složení látek, vitamínů, minerálů i celkového složení.


Čemu se vyvarovat a co škodí našemu zdraví?

Abychom měli vždy pevné zdraví a zdravou krev, bez cholesterolu, pevné srdce i vitalitu, musíme si umět vybrat správné produkty, jaké jíme. Věřte, že velmi nežádoucí jsou:
–          čokolády
–          cukr
–          tučná jídla, všech druhů
–          chipsy a pražené solené výrobky
–          a mnoho dalšího


Ovoce a jejich významné složky

Říká se, že ovoce musí být zahrnuto denně do našeho jídelníčku. Věděli jste ale, že není vhodné jíst ovoce na noc před spaním? Ano, není. Obsahuje totiž cukry, jaké jsou před spaním nežádoucí a umí ukládat tuk v těle. Musíte sníst denně mnoho ovoce a zeleniny, neboť obsahuje mnoho důležitých vitamínů, jaké potřebujeme. Ale pozor na to, kdy je jíme a v jakou hodinu.
Ovoce obsahuje vitamíny, minerální látky i mnohdy vlákninu a to je všechno nezbytně nutné, mít denně v našem těle. Podporuje zdravě vaše zažívání a je také dobrým zaháněcím prostředkem, když vás honí chuť na něco sladkého a dobrého.


Co dát svým dětem, aby to bylo nejlepší

Našim milovaným ratolestem, chceme dát vždy to nejlepší. Co to ale je – to nejlepší? Dáváme jim mnoho ovoce, ale také zeleniny, která je také potřebná díky svému blahodárnému složení. Dostávají naše dítka maso, které je důležité na bílkovinu? Holdují vaše děti čokoládě i nezdravým jídlům i pamlskům? Každý z nás, si musí takovou otázku položit a pak se skutečně mrknout na to, jak se jejich děti vyživují. Malé dítko může mlsat, ale vždy mu musíme dopřát jen malý kousek a ne před spaním. Každý jsme strůjcem svého zdraví a životnímu stylu.