Proč nepodnikají všichni


Je deset hodin ráno a vaše sousedka se zrovna vrací z ranního běhu, za chvíli usedá na zahradě s latopem a nějaké dvě hodiny volá a píše. Poté jde na dlouhou procházku se psem, zaplave si v bazénu u doma a usedá pravděpodobně s laptopem u krbu v domě.

 
Tajně jí závidíte i obdivujete. Víte jen, že se živím psaním článků a recenzí pro nějaké webové portály. Je podnikatelka a sama si určuje svoji pracovní dobu a náplň. Taky sníte o takovém povolání, ale v duchu si kladete otázku, proč vlastně nejsou i ostatní kolem vás podnikateli, když to vypadá na prvním pohled jako práce a život snů.
 
V článku nastíníme možné důvody, proč není podnikání pro každého. I když si myslíme, že nic není tak velká překážka, aby se nedala překonat, pokud o danou věc opravdu stojíme a jdeme si za ní. Ale podnikání není skutečně pro každého, neboť to obnáší celou řadu věcí, které nejsou vidět na první pohled.
 

Vystoupit z komfortní zóny

Odejít ze zaměstnání, opustit jisté teplé místo bolí. Nic už nebude jako dřív, musíme si sami začít shánět zákazníky, abychom měli peníze na nezbytné věci. Navíc ze začátku jich bude méně než v předchozím jistém zaměstnání. Je nutné opustit svoji komfortní zónu.

Nutnost být disciplinovaný

Jste najednou pánem svého času a vaší kanceláří se stal pravděpodobně váš byt či dům. Musíte si umět zorganizovat svůj čas efektivně a dokázat se odhlušit od vnějších podnětů, nejlépe vypnout všechny komunikátory i Internet zároveň. Ne každý z nás to dovede.

Umět komunikovat s lidmi

Abyste získávali zakázky a dovedli je do zdárného konce, budete muset komunikovat s lidmi a ne málo. Budete muset telefonovat, psát a chodit na osobní schůzky. Ne všichni jsou vždy dobře naladění, vy budete závislý na druhých, a proto budete muset nejednou zkousnout hořkost od druhého.
 
Máte na to překonat pár nastíněných bodů? Pokud ano, pak pro vás podnikání je. Nečekejte více a skočte po hlavě za vašim snem.