Pyramidy jsou stále záhadnější

Čím více poznáváme dávné kultury a čím více z jejich tajemství odhalujeme, tím více jsme jimi fascinováni. Lidé minulých staletí při pohledu na egyptské pyramidy prostě jen žasli nad jejich velikostí.
–         My, kteří víme, z jakého materiálu byly postaveny, se ptáme spíše na to, jak to bylo možné.
Desítky (nebo spíše stovky a tisíce) let jsme viděli ubohé otroky, kteří s neobyčejnou námahou dopravují obrovské kvádry na místo budoucího posledního odpočinku vládce Egypta – faraona.
–         Nelidská dřina, která je vykoupena mnoha lidskými oběťmi.
·        Bylo tomu ale skutečně tak?
velbloud u pyramid
Pokud bychom se zamyslili nad tím, kolik pyramid v Egyptě je, pak by počet kamenů byl neskutečně vysoký. A jistě nás napadne otázka – „Kde je pořád mohli brát?“ Na jednu pyramidu se použily nevěřitelné dva miliony, a ještě dvě stě tisíc krychlových metrů kamene. Na tuto otázku nedávno odpověděl francouzský vědec Giles Hug, který tvrdí, že kameny byly odlity přímo na místě ze speciálního betonu. Důkaz má přinést test s rentgenovým zářením. Analýzou použitého materiálu zjistil, že kameny sestávají z devadesáti sedmi procent z přírodního vápna a křemíku. Což je směs na přípravu právě betonu.
egyptský design

Znalosti nebo mimozemšťané?

Pochybovači se ptají, kde by přišli Egypťané k tak obrovským znalostem. Ale nepřekvapilo nás už tolik vynálezů, které byly ve starém Egyptě běžně používané, pak se záhadně ztratily a náš věk je musel znovu objevovat?
·         Zajímavou, ale tak trochu očekávanou odpověď má na tuto záhadu známý odborník na mimozemské civilizace, kterým je slavný Erich von Däniken.
·         Pochopitelně, že Egypťané byli ve spojení s mimozemšťany.
Odpověď, která nás tomto případě jistě nepřekvapuje. Pan Däniken tímto způsobem vysvětluje snad téměř vše. Kde je však skutečně pravda, se asi hned tak nedozvíme. Třeba byla tato civilizace mnohem dál, než si myslíme.