Tipy na manikúru

Klasika

Klasická francouzská manikúra je v módě opravdu dlouho a nic s ní nezkazíte. Nanesete podkladovou vrstvu a poté buď za pomocí proužku, nebo pokud jste zručnější, tak od ruky nalakujete na vrcholu nehtu bílý proužek. Poté co zaschne, přelakujte bezbarvým lakem a máte hotovo.
Tip: Pokud vás klasická francouzská manikúra nudí, vyzkoušejte jí barevně. Podkladový lak můžete mít kupříkladu červený a proužek udělat stříbrně. Kombinace barev je čistě na vás.
malované nehty

P-shine

Jedná se o úpravu nehtů, kdy budou vypadat, jako by byly nalakované bezbarvým lakem. Nejprve se nehty upraví pilníkem a vyhladí se. Poté se nanese první vrstva polosuché pasty a do nehtu se zapracuje.  Nakonec se nanese druhá vrstva pudru, který nehet zvláčňuje a dodá lesk. Důkladně se rozleští a za chvilku je hotovo.
Tip: Sadu na P-shine můžete zakoupit i na internetu a manikúru vytvořit v pohodlí domova.

Ombré

Budete potřebovat houbičku na nádobí a několik barev laků. Z houbičky ustřihnete tenčí proužek. Laky na ní udělejte proužky těsně pod sebe tak, jak chcete mít barvy na nehtech. Poté přiložíte na nehet a obtisknete. Abyste docílili požadovaného efektu, houbičkou po nehtu ťupejte nahoru a dolů a tím se vám barvy promíchají a udělají lehké přechody.
laky na nehty

Razítka

Vybrat si můžete z velikého množství motivů. V razítkách není nijak zásadní rozdíl, liší se pouze materiálem. Připravte si razítkovací destičku, razítko a lak na razítkování (je třeba zakoupit tzv.stamping lak, neboť klasické laky nemají takovou hustotu a obvykle s nimi nedosáhnete takového efektu). Vybírejte pokud možno kontrastní bravy, aby motiv krásně vynikl a nesplýval.
Z destičky odstraňte ochrannou fólii a vybraný motiv jemně potřete lakem. Stěrkou, která je většinou součástí balení, setřete přebytek laku z destičky. Snažte se to udělat jedním tahem a stírání neopakovat, abyste nesetřeli i lak z motivu. Vezměte razítko a obtiskněte na něj motiv. Rozhodně na razítko příliš netlačte. Poté ihned obtiskněte na nehet, nechte zaschnout a zafixujte bezbarvým lakem.