Recepty se strouhaným kokosem

Milujete kokos? My také, připomíná totiž exotickou pláž někde u rozbouřeného moře, kde si člověk může v klidu odpočinout a nabrat energii. Čerstvé kokosy jsou u nás také samozřejmě k dostání, ale jejich cena bohužel většině konzumentů neumožňuje kupovat je ve velkém a příliš často. Co si ale můžeme dopřát klidně každý den, je trocha strouhaného kokosu.

kokos na pláži

Strouhaný kokos nakliceno.cz se vyrábí kokosového ořechu, konkrétně z jeho dužiny. Primárně se používá k dochucování sladkých jídel a jako doplněk do velké spousty výborných receptů. Má velmi příjemné aroma a vůni, kterou rozhodně ve svých receptech rozpoznáte.

kokosová voda

Do kterých jídel se vám bude skvěle hodit tato zdravá a chutná surovina?

  • Obohatí vaše saláty. Není totiž slazený, a není potřeba jej přidávat pouze do sladkostí. Váš salát díky němu získá naprosto novou chuť. Přidáte-li ještě několik zrnek například granátového jablka, vykouzlíte zajímavý kuchyňský experiment.
  • Překvapivě se hodí i do pomazánek. Pokud milujete například nasládlá sušená rajčata a kukuřici, bude strouhaný kokos dalším atypickým doplňkem. Skvěle vynikne v základu pomazánky, který nebude moc výrazný – například čerstvý smetanový sýr bez příchuti.
  • Velikou kapitolou bude jistě pečení. Strouhaný kokos je skvělým přídavkem do každého těsta, ale i do krémů na korpus při přípravě dortu. Doporučujeme jej využít třeba při pečení domácího perníku. Nebo jej můžete smíchat s krémem, nechat zamrazit a poté obalit kostky této zmrzlé hmoty v čokoládě – vytvoříte tak zdravou alternativu ke kupovaným tyčinkám Bounty.

Kromě tohoto exotického produktu doporučujeme využít s sušenou papáju nebo ananas. Velmi oblíbené jsou i sušené datle, plátky dýní nebo tradiční rozinky. Jestli jste příznivcem sladkých snídaní, vyberte si vhodné sušené plody na posypání vašich ovesných kaší nebo smoothie bowls.