Ruční bazénové vysavače nejsou podřadné výrobky

Příslušenství k bazénu je poměrně hodně a mezi ta nezbytná, patří filtrační box s čerpadlem, prostředky pro desinfekci a úpravu vody (chlorová i bezchlorová chemie, úprava pH, změkčovače, algicidy, vločkovače) a také zařízení, jemuž se lidově přezdívá „vysavač“. Zastává podobnou funkci jako ten v domácnosti, a odstraňuje nečistoty, které se nezachytí ve filtračním okruhu.

hladina bazénu

Když se řekne bazénový vysavač, mnohé z vás napadnou různá technická zařízení, která se samočinně pohybují po dně, a vykonávají za nás práci tak, abychom se pak mohli těšit z křišťálově čistého prostředí. V zásadě mají pravdu, ale těch technických prostředků k odsávání nečistot ze dna bazénu existuje více. Kromě automatických (robotických) mechanismů a poloautomatů, připojitelných k filtračnímu okruhu, se vyrábí i ruční bazénové vysavače. Vypadají na první pohled velmi jednoduše a zdánlivě budí dojem jakéhosi provizoria, co snad nevyčistí ani třetinu nádrže. Je to však docela jinak.

klobouk na hladině

Nezatracujte ruční nástavce

Připojení k filtraci – stejně jako poloautomaty, se tyto nástavce připojí hadicí k filtračnímu okruhu a veškerou https://www.databazeknih.cz/knihy/perry-rhodan-hvezdny-ocean-mimo-veskerou-nadeji-63541 práci vykonává čerpadlo. Na nás je pouze posouvat s rozšířenou hubicí po dně a systematicky postupovat krok za krokem. Účinnost těchto zdánlivě jednoduchých nástavců je stejná, jako v případě složitějších strojů.

Zacvičíte si – s ručním vysavačem si zacvičíte, to je jisté, je to jako s vysáváním koberce na podlaze. Máte pak ale dobrý pocit, protože výsledek práce je hned vidět, máte přehled, kde jste vysávali, a kde ještě ne, a navíc se uvolní z fyzické námahy endorfiny, a zlepší se vám nálada. Je to svým způsobem dobré antidepresivum a ještě zlepšíte kondici.

Cena – ruční nástavce tedy zvládnou totéž, co automaty za desítky tisíc korun, a co víc, ruční bazénový vysavač vás rozhodně finančně nezruinuje. A kdyby se náhodou ulomil, nebo jste jej ztratili, není problém koupit nový.