S kvalitními semeny a nádobami na klíčení je úspěch zaručen

Klíčení semínek je opravdu maximálně snadný způsob, jak si v poměrně krátké době zajistit bohatou úrodu křupavých výhonků. Skoro se až nechce věřit, že by to celé mohlo být ještě snazší, ale opravdu je to tak. A je k tomu potřeba udělat jen opravdu málo – pořídit si promyšlené nádoby na klíčení, se kterými vám práce půjde dobře od ruky.

setá řeřicha

Ve skutečnosti to není ani tak práce, jako spíše zábava. Když člověk zaseje semínka a poté sklidí bohatou úrodu, tak ho to vždy naplní skvělým pocitem úspěchu a radosti. A ten si můžete s pěstováním výhonků dopřávat opravdu často. A navíc si na nich posléze také skvěle pochutnáte, ať už dáváte přednost libovolné úpravě křupavých výhonků. A když vám náhodou něco zbude, tak to můžete uložit do lednice anebo obdarovat své přátele.

Nicméně k tomu, abyste mohli opravdu spokojeně sklízet, potřebujete mít kvalitní semínka rostlin a také vhodnou nádobu na jejich klíčení. Semínka můžete použít libovolná a z nabídky na trhu si jistě vyberete taková, jaká vám budou nejvíce chutnat – když člověk s klíčením začíná, pouští se na půdu velkých objevů pestré palety barev, vůní, a především chutí.

semínka

Důležité je především to, abyste si vybrali chemicky neošetřená semena, protože většina semínek primárně určených k setí, na jaká můžete narazit v prodejně osiv, jsou mořená, a proto ke konzumaci zcela nevhodná – alespoň v případě, kdy nechcete skončit v nemocnici. Vyplatí se proto nakupovat ve specializovaných prodejnách nabízejících semínka určená pro nakličování – najdete tam pestrou nabídku a budete mít jistotu, že jsou té nejvyšší kvality.

Pokud jde o vhodnou nádobu na klíčení, tak si můžete vybrat ze dvou speciálních nádob: misek na klíčení a sklenice na klíčení. Sklenice na klíčení vám jistě přijde vhod, pokud se rozhodnete pěstovat jeden druh semen. Misky na klíčení jsou baleny po třech kusech a můžete je stohovat, co znamená, že si díky nim napěstujete najednou mnohem větší, i mnohem pestřejší úrodu.