Transport zboží nemusí být vůbec drahý

Pokud hledáte osvědčeného dopravce, který by se mohl postarat o váš náklad, možná vás bude velmi zajímat, jak vypadá taková kamionová doprava cena za km? V tomto ohledu je třeba si uvědomit, že náklady na transport zboží jsou počítány opravdu ze všeho. Jako příklad lze však uvést nejčastější proměnné, které je třeba do výpočtu zahrnout, pokud půjde o částky za jeden kilometr:nadměrný náklad na kamionu

  1. Palivo = Pochopitelně největší výdaj, na který je třeba myslet. Protože žijeme v době, kdy cena benzínu a nafty neustále stoupá, je třeba mít na paměti, že časem se bude tento díl z částky dále zvyšovat.
  2. Mzda řidiče a jiného personálu = do částky za kilometr je třeba zavést i plat, který bude dopravce vyplácet svým zaměstnancům. Z toho samozřejmě plyne odměna i pro samotnou firmu, aby se dosahovalo stále nějakých zisků.
  3. Mýto = Nezdá se to, ale právě poplatky za využití dálnic jsou nemalé, pokud jde o rozpočítání na jeden kilometr.
  4. Pořízení tahače a návěsu = Ano, i s těmito částkami musí firma počítat, pokud chcete být v zisku. Není to totiž zanedbatelná částka, jak by si mohl někdo myslet.

Je samozřejmé, že nejde o jediné součásti, které tvoří celkovou částku. Jsou to však ty základní, na které nezapomínejte, až budete někomu nadávat za to, že jeho realizace transportu je velmi drahá. Firmy, které se zabývají transportem zboží, musí mít v této oblasti jasno a musí si stanovit jasná pravidla. Z toho plyne i například to, že pod jedno euro na kilometru není možné transport vůbec realizovat.kamion s dlouhým návěsem

Nejvhodnější je obrátit se na specialisty

Pokud vás však nezajímá ani tak to, co všechno tvoří složky celkové částky, ale raději byste chtěli znát přesná čísla, abyste měli z čeho vycházet, je třeba kontaktovat ty nejpovolanější – firmy podnikající v oblasti transportu zboží. Právě tehdy se dozvíte, jak to je se všemi těmi čísly, které se v oblasti transportu točí.