Zábradlí na schodiště

Nejčastěji si na něj vzpomeneme, pokud jdeme do metra, tak se s ním setkáváme na každém rohu. Nebo pokud máte patrový dům, tak v něm se také nachází velmi často zábradlí na schodiště. Jestliže bydlíte v paneláku tak s jistotu jej zde máte taky. Provází nás celým životem a občas v nás udržuje jistotu. Například pokud jdeme po schodech nahoru, tak se držíme a rukou si pomáháme na cestě do kopce. Na opačnou stranu zase pokud jdeme dolů, tak se držíme, abychom nespadli.
eskalátor v centru
Většinou jej nekoupíme jen tak v obchodě, pokud se jedná o nějaké velké. To musí být uděláno na míru. Třeba u truhláře nebo u nějakého specialisty. Ten si musí vše přeměřit. S Vámi probere, jaký materiál má zvolit a jak má výsledná práce vypadat. Vše udělá k Vaší spokojenosti.
Kam všude jej můžete umístit a jaké jsou druhy materiálů atd.?
Tak třeba do interiéru jej potřebujeme nejčastěji k tomu, abychom opatřili schodiště, které vede z přízemí do prvního patra a tak dále. Exteriérové zábradlí nalezneme na balkóně. Druhy mohou být nerezové a také skleněné. Pro některé lidi je skleněné nevzhledné a také těžce udržitelné. Určitě není vhodné pro rodiny s dětmi, protože děti rádi „tlapkají“ na sklo, a tudíž byste mohli neustále dokola umývat malé ručičky a rozpatlané různé produkty.
kovové zábradlí
Není jen ke schodišti. Patří také na balkony. Je potřeba zaopatřit bezpečí, a tudíž se dává i na balkony. Jak jsme psali výše, najdete jej velmi často téměř všude. Jen jej v dnešním uspěchaném světě již tolik nevnímáme a neřešíme detaily nebo to, co je kolem nás a není to pro nás důležité.
Výběr správného materiálu a toho, jak vše nakonec bude vypadat je bohužel zdlouhavou záležitostí. Je však důležité vše vyrobit pečlivě, aby například při opření něco nepovolilo a nebylo neštěstí na světě.
Materiál může být: sklo, kov, nerez. Velmi populární je také v poslední době dřevo.