Zděný dům nebo dřevostavba?

Rozhodnutí je jen a jen na Vás. V dnešní době hlavně mladí lidé a rodiny řeší problematiku bydlení, které je hůře dosažitelné než v letech minulých. Díky rostoucím cenám nemovitostí je ekonomicky výhodnější pořídit si domek mimo město nežli byt ve městě. K této variantě se přiklání čím dál tím více lidí a není divu. Ovšem jak se vyznat ve změti nabídek různých typů staveb?
 vlastní bydlení
Současný trend nabádá k návratu k přírodním materiálům, v tomto případě ke dřevu. Vzhledem ke skutečnosti, že montované dřevostavby jsou podstatně rychlejší na pořízení než výstavba klasického zděného domu, můžete bydlet prakticky za pár týdnů, max. měsíců, a to za podstatně nižší pořizovací náklady.
 
Dřevostavby s sebou přináší celou řadu výhod oproti zděným domům. Jsou nejen výrazně ekonomičtější, a to ne na úkor kvality, např. ve vytápění, ale i ekologičtější díky moderním formám zateplení, šetrnosti k životnímu prostředí apod. Za zmínku stojí i více užitné plochy, jelikož dřevostavby mají menší tloušťku stěn než má zdivo. Se stavbou můžete začít v jakémkoliv počasí či ročním období, stavba není v tomto směru omezena. Co asi nejvíce u dřevostavby oceníte je nízká akumulace. Tzn., že stavba se velice rychle vytápí.
velká dřevostavba
 
Výhodou je, že spousta firem na českém trhu nabízí stavbu dřevostavby na klíč, nemusíte se tedy prakticky o nic starat. Na Vás je pouze sehnat pozemek a vyběhat potřebnou dokumentaci jako je stavební povolení apod. I s tím Vám ale některé firmy pomohou. Stačí si na internetu vyhledat společnosti zaměřené na dřevostavby, a hlavně věnovat pozornost referencím. Bohužel některé firmy dělají stavby z lisovaných kartonů a prezentují svou práci jako dřevostavbu. Proto je třeba si o firmě, kterou chcete zakázkou pověřit, zjistit co nejvíce informací abyste předešli případnému zklamání.
 
Neváhejte a začněte si budovat nový domov tam, kde ho chcete mít!