Zlepšení vzhledu vozu

I ti z nás, kteří se nezabývají rovnou aerodynamickými úpravami karoserie nebo přestavbou a zvyšováním výkonu motoru, mají možnosti odlišit svůj vůz od ostatních a zatraktivnit jeho vzhled.
Nejvýraznější možností je polep vozu fólií, částečný nebo úplný, ten změní vůz jako celek. Nezanedbatelným efektem polepu je i ochrana karoserie před nepříznivými povětrnostními vlivy, chemickým ošetřením vozovky nebo odlétávajícími menšími kamínky. Změny celkového vzhledu lze dosáhnout i použitím tmavých fólií na okna, nebo zadní svítilny, při jejich aplikaci je ovšem potřeba dbát na ustanovení vyhlášky a nepřekročit povolený stupeň zatmavení oken a dodržení dostatečné svítivosti světel.

upravený motor výfukové potrubí

Konfigurátor alu kol pro jejich snadný výběr lze nalézt na internetových stránkách mnoha prodejců. Jednoduše si zvolíte typ, barvu vašeho vozu a vybraná kola a ve vteřině můžete vidět, jak vybraná kola na vašem voze budou vypadat.
Menších změn je možné dosáhnout použitím dalších exteriérových doplňků. Na trhu je dostupná široká škála například koncovek výfuků, různých chráničů exponovaných částí karosérie, jako jsou hrany dveří nebo nárazníky, deflektorů do oken, krytů zpětných zrcátek nebo doplňkových systémů pro osvětlení či podsvícení vozu.
Zvýšit komfort a dobrý pocit z jízdy pomohou nové koberečky nebo autopotahy, ale i další drobnosti od držáků na telefon nebo nápoje až po zarážky bezpečnostních pásů nebo speciální ramínko na oblečení. Zvláště v letních měsících se hodí protisluneční clony.
Praktické je použití různých záchytných systémů, příček a úložných sítí při přepravě věcí v zavazadlovém prostoru, v některých situacích je neocenitelným pomocníkem gumová vana s vyvýšeným okrajem.
Při přepravě psa na zadním sedadle je důležité použít pro něj speciální bezpečnostní pás. Chráníme tím nejen zdraví a život psa, ale především sebe. Vymrštěný pes při kolizi vozu je pro posádku velmi nebezpečný, stejně jako jakýkoli jiný, v kabině volně ložený předmět.

upravené fialové auto podsvícení

Obecně platí, že při výběru a použití autodoplňků musíme dbát na to, aby měly potřebné atesty pro použití v motorových vozidlech a při jejich instalaci a používání postupovat podle pokynů a doporučení výrobce.