Barvy podzimu

Už od dětství se učíme, jaké barvy patří ke kterému ročnímu období. I dítě v mateřské školce vám poví, že základní barvou podzimu jsou červená, oranžová, žlutá, a pokud se i vy ráda necháváte inspirovat jednoduchostí, měla byste se zahalit do stejného hávu, do jakého se odívá příroda okolo nás. Módní návrháři se letos nechali inspirovat převážně hnědýmibéžovými barvami s jedním nebo dvěma výraznými doplňky. Například dlouhá béžová sukně, o něco tmavší béžovo-hnědý kabát, ale jasně rudá spona do vlasů nebo výrazný šperk na krku, tohle je jenom jeden z mnoha trendů letošního podzimu.

Sukně, kabáty a kostýmy

A jaké konkrétní kousky oblečení jsou in tento podzim? Otevřete svůj šatník a pořádně prozkoumejte, co v něm je: jste připravená něco z toho odložit a tuto sezonu nepoužít? Je naopak něco, co jste na sobě neměla už několik sezon, ale stále to schováváte, kdyby náhodou? Přemýšlíte, do kterého butiku zajít a co si tam pořídit? Pojďme si společně shrnout, co byste si určitě měla vzít mezi zářím a prosincem na sebe:

·         Dlouhé sukně do půl lýtek až nad kotníky!

·         Overaly, které vešly do módy pár sezon zpátky, jejich návrat je ale pomalý a velmi postupný. Nebojte se znovu objevit dávno objevené!

·         Bundy v army nebo leteckém stylu – ale nebojte se, najdete různé designérské úpravy, nemusíte se podvolovat nudné jednolité barvě! Velmi moderní jsou tyto bundy s umělou kožešinou.

·         Retro styl je in! Kalhotové kostýmy nejsou záležitostí dávno minulou, naopak. V letošní sezoně se i kostkované kalhotové kostýmy stávají znovu cool.

·         Květinové vzory! Ačkoli se jedná spíše o jarní motiv, návrháři se rozhodli postavit se proti přirozenému cyklu a oživit květy v době, kdy ty v našich zahradách už odkvetly. Takhle budete mít pocit, že je stále všechno v rozpuku!

Jaké barvy jsou tedy v módě?

Kromě výrazně barevného doplňku je v módě hlavně metalicky zlatá barva – a to hlavě kabátů a topů. Pokud máte odvahu a je-li podzim ještě poměrně teplý, můžete na podzim vytáhnout některé jarní kousky, nejlépe ty, jež mají výstřihy ozdobené volánky, protože ty jsou rovněž velkým trendem podzimu 2016.