Bombery

Dámy, zbystřete oko – tento název se netýká pánské módy, ale do letošní módy se vracejícího trendu právě pro vás. Že jste tento název nikdy před tím neslyšely? Pakliže máte v rodině někoho, kdo se zajímá o druhou světovou válku, možná byste se dozvěděly, že bombery byly bundy vzdušných sil britské armády, užívané za druhé světové války většinou piloty bombardérů a jejich posádkou.

Trvalo dalších čtyřicet let, než se tyto typy bund staly kultovními a doplnily hip-hopovou a rapperskou scénu, která v New Yorku určovala styl pouličního způsobu života hlavně v umění.

Trvalo dalších třicet let, než bombery opět nastoupily jako hlavní hit podzimní sezony. V jednadvacátém století se dají tyto typy bund sehnat:

·         v klasických army stylů jednolité barvy, nejčastěji khaki, vojenské modré a šedé

·         jsou k dostání i nejrůznější stylingové úpravy s nášivkami

·         mohou být vyrobené z uměleckých látek s potisky třeba rozkvetlých sakur nebo v retro stylu květinových vzorů, které známe z obývákových tapet, jež byly v módě někdy v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století hlavně v Británii.

Nášivky nebo lesklé povrchy jsou důvodem jejich oblíbenosti pro letošní sezonu a stávají se zásadním hitem převážně v dnešní hipsterské generaci univerzitních studentů, která tyto typy bund nosí už od letošního jara, ačkoli se tento outfit, často doplněný o úzké černé kalhoty s roztrhanými koleny, objevil ve Spojených státech už loňský podzim, do módy přichází v západním světě až letos.

Bundy mají většinou na konci rukávů úplety, které přiléhají těsně k zápěstí. Stejný uplet se nachází většinou i u krku a také slouží jako spodní lem bundy – tento lem přilne k tělu a zadrží tak co největší množství tepla, což dělá z bomberů nejen cool módní doplněk, ale také ideální typ svrchníku na suché a sychravé podzimní počasí.