Jak se splní váš životní sen


Všechno to začalo na na jaře.První vyjížďku na kolech jste protentokrát naplánovali na neděli, aby mohli vyrazit opravdu všichni. I ti, kteří ještě v sobotu mají pracovní povinnosti. Počasí se konečně umoudřilo a po aprílových přeháňkách konečně vysvitlo slunce. Sraz byl jako obvykle u autobusové zastávky na kraji města. Asi po deseti kilometrech jízdy jste zastavili na první odpočinutí. V místě, které všichni dobře znáte a které přímo vybízí k pobytí. Několik laviček u jezírka a mezi stromy vykukují chaty a chalupy.

A tu je uvidíte… Bílá vrátka, v zeleni keřů. A na nich zavěšenou tabulku s nápisem NA PRODEJ. Zvědavost vám nedá, otevřete je a před vámi se otevře malý palouček a na něm rekreační stavení, přesně podle vašich představ.

Přátelé protentokrát pokračují na kolech bez vás. Majitel, který nemovitost prodává, stojí na zápraží a vy víte, že váš dlouholetý sen o rekreační chalupě se začíná proměňovat ve skutečnost. Odpoledne už jsou dohodnuty všechny podstatné věci o koupi a vás čeká náročné, ale zároveň nádherné období částečné rekonstrukce stavení. Firma, kterou jste pro tento účel kontaktovali, zpracuje architektonickou studii a za dvě měsíce začne podle plánů provádět stavební práce. Výměna střešních tašek a přístavba letní kuchyně je hotova během léta. V září je ještě na jižní straně chalupy dobudována krytá pergola.

Promění ve skutečnost

Když v říjnu svoláte na kolaudaci dokončené přestavby všechny cyklo přátelé, nevěří vlastním očím.Na čerstvě posečeném paloučku svítí chalupa, opatřena zbrusu novým nátěrem a červenými taškami na střeše… V příjemném odpoledni strávíte společné chvíle. Po dlouhé době vytáhnete kytaru a s chutí si zazpíváte staré trampské písničky. Když za posledním návštěvníkem zaklapnete bílá zahradní vrátka, víte, že váš životní sen je naplněn.