Je dobré si nechávat své úspory doma?


Někteří z vás si jistě snaží odkládat peníze na horší časy. Ať už se jedná o stokoruny nebo tisícikoruny. Slouží k tomu, aby se v případě nepříznivé životní situace udržel určitý standard života. Odborníci sami doporučují odkládat si peníze a ideální je mít na svém běžném účtu alespoň šestinásobek svého měsíčního příjmu.
běh za penězi.jpg 
Pokud se rozhodnete ukládat si peníze, je to jenom dobře, myslíte na svou budoucnost. Někteří z nás si peníze schovávají doma, nemusí to být vyloženě “pod polštářem”, ale kdekoliv jinde v bytě, na různých místech. Co si myslíte o těchto lidech? Je správné si nechávat peníze doma? Není to opravdu nebezpečné? Záleží na úhlu pohledu. Někteří lidé zkrátka nevěří bankách a svoje peníze se bojí do nich ukládat. Nemyslím si, že je k tomu nějaký podstatný důvod. Rozhodně nepřijdete o své peníze jen tak. Naopak pokud si peníze necháváte uložené doma, tak se vystavujete několika rizikům, která se mohu stát. Může se stát, že vás někdo vykrade. Takové případy nejsou ojedinělé a věřte tomu, že pokud se to stane, většinou zloděj na takové peníze přijde. Zloději v tomto případě obrátí celý byt nebo dům vzhůru nohama a vezmou všechno, co je cenné. Dalším nebezpečím je spolubydlící v případě, že s někým bydlíte. Možná si řeknete, že to je nesmysl, když toho člověka znám, tak si přece nedovolí mi něco ukrást a určitě bych to poznal. Když vám peníze bude brát postupně, tak si toho všimnout opravdu nemusíte. Navíc, jak budete dokazovat, pokud se peníze opravdu ztratí, že tam ty peníze byly? Od několika kamarádů vím, že jim takto někteří spolubydlící, dokonce i kamarádi postupně kradli peníze a ani o tom nevěděli. Ono si totiž kolikrát řeknete, že jste si tam asi dali méně, nebo jste si něco vzali na nákup a vůbec to nezjistíte.
pruhované polštáře.jpg 
Nebezpečím je i to, že takto naspořené peníze, které si budete postupně odkládat, tak budete zase postupně čerpat. Máte je totiž jednoduše stále po ruce, to není také dobré. Pokud chcete opravdu odkládat peníze, tak je potřeba je dávat někam jinam (ideálně banka a spořící účet), kde na peníze nemůžete ihned sáhnout.