Kam s dětmi za kulturou

Zaměříme se na vnitřní aktivity, které se vám budou hodit při nepřízni počasí.

Vnitřní aktivity, kde se bude vašim dětem určitě líbit
–          Muzea – muzea už dnes nejsou jen nudným prostorem, kde děti nesmí mluvit, ničeho se dotýkat a bojí se jen nadechnout.  Určitě ještě taková muzea dnes najdete, ale většinou už se každé muzeum snaží výstavu zpřístupnit a zatraktivnit i nejmladším návštěvníkům. Různé interaktivní koutky a podobné záležitosti, činí z návštěvy muzea zajímavý zážitek.

–          Galerie – podobné, co platí pro muzea, platí i pro různé výtvarné galerie. Že do galerie umění nechodíte ani jako dospělí, tak proč byste na taková místa vodili děti? Věřte nám a jednou takovou výstavu vyzkoušejte. Mnoho interaktivních prvků, mnoho možností, jak si umění „osahat“ a jak se stát součástí výstavy, rozhodně nečekáte. Děti budou nadšeny.

 
–          Divadla- divadla jsou velice zajímavé i pro úplně nejmenší diváky. Divadla loutková zaujmou spíš ty nejmenší, divadla hraná budou pro předškoláky i školáky. Některá divadla se zaměřují přímo a výhradně jen na děti a jejich repertoár je skutečně bohatý.
 
–          Dětské herny s dětskými hernami jakoby se v některých městech snad roztrhl pytel. Děti je milují, protože zde mají dostatek hraček a zároveň tu mohou potkávat své vrstevníky. Ostatně stejně jako jejich maminky, které si zde také rádi popovídají mezi sebou.
 
–          Výtvarné dílničky – je mnoho míst, kam si mohou vaše děti jít vyrábět či malovat.  Tyto výtvarné dílny často obměňují svá témata podle ročních období a v ceně vstupu již obvykle bývá materiál potřebný k tvorbě.
 
–          Mateřská centra často pořádají různé akce, sezení a programy pro nejmenší děti.
 
Aktivit, co lze vymyslet pro děti je nepřeberné množství a my jsme vám jich vypsali jen pár pro inspiraci. Jistě vás napadnou mnohé další aktivity, které jsou vhodné pro rozvoj vašich dětí a pro zábavu celé rodiny.