Když scházejí zisky

Pokud se v nějaké soukromé firmě zkomplikuje situace, podepíše se to nevyhnutelně i na jejích ziscích. A když jsou pak takové zisky příliš nízké, případně když tyto zcela scházejí, není vskutku o co stát, protože pak nemá podnikatel z čeho žít ani čím hradit provozní náklady, jež s každým byznysem neodmyslitelně souvisejí.

Firma, která dost nevynáší, tedy potřebuje peníze na nápravu této neutěšené situace, případně potřebuje finanční injekci na dobu, než pominou dočasné komplikace. Ale takové pomoci se jí ze strany jejího majitele obvykle dostat nemůže, protože tento nemá dost prostředků, jež mu scházejí proto, že jeho firma nevynáší. Učiněný začarovaný kruh, že?

sloupeček mincí

A jak se z tohoto nepříjemného stavu věcí dostat? Jak skoncovat s finančními těžkostmi některého podnikání a začít zase prosperovat? Obvykle se toho dá dosáhnout jedině tím, že si takový soukromník někde vezme půjčku.

Jenže i taková podnikatelská půjčka bývá podobný začarovaný kruh. Když firma potřebuje peníze, může jí půjčka pomoci, jenže takovou půjčku získá obvykle jenom ten z podnikatelů, jenž je dostatečně solventní a jehož firma prosperuje. A firma nemůže prosperovat proto, že jí chybí peníze, jež by bylo záhodno si půjčit.

libry v kapse

Je to zdánlivě neřešitelné. Ale když je vůle, řešení se nakonec přece jenom najde. A tím bývá hypotéka po insolvenci. Takovou nebankovní hypotéku totiž může mít každý, kdo se je v případě potřeby schopen za ni zaručit zástavou nemovitosti. Díky této zástavě se totiž neřeší příliš přísně ani vcelku nízké žadatelovy příjmy, ani záznamy v registrech dlužníků, jež tento může mít, ani nic jiného. Nemovitost je tu dostatečnou zárukou, díky níž si lze na podnikání půjčit třeba i ohromné peníze, jež lze následně vracet dlouhou dobu po zvládnutelných splátkách.

A tak tato hypotéka dokáže zachránit nejednoho soukromníka.