Nezapomeňte na ošetření vaší pokožky

Ošetřit si pokožku je základem její ochrany – v létě před sluncem a horkem, v zimě před mrazem a zimou. Pleťový krém je tedy naprostým základem, protože pomáhá nejen zjemnit vnější linie, ale udržuje také pleť hydratovanou. Pokud byste tuto péči zanedbávali, hrozí vám zčervenání, pálení, olupování, vysoká citlivost i možnost různých ekzémů.

Každý typ pleti potřebuje jinou péči. Vždy ale myslete na to, že dobrý hydratační prostředek musí splňovat několik základních funkcí:
1.       Musí hydratovat pokožku.
2.       Měl by přitahovat vlhkost z okolního prostředí do kůže.
3.       Měl by umožňovat kůži, aby dobře dýchala.
4.       Má vytvořit bariéru mezi kůží a okolím, aby se zpomalilo vypařování vody z kůže.
5.       Měl by vytvořit perfektní rovnováhu vody a tuku, takže pleť zůstane vláčná a hladká.

Vlivem stárnutí a vystavování různým škodlivým vlivům vaše pleť degeneruje a přestává produkovat dostatečné množství přirozeného tuku. Tím pak ztrácí schopnost udržet si vodu. Výsledkem jsou nechtěné vrásky, suchá pokožka a drsný povrch.

Jak vybrat správný hydratační přípravek
§  Krémy si vybírejte vždy podle vaší věkové kategorie. Ty kromě hydratačních složek obsahují také vyživující a omlazující látky, které pomáhají pleti navrátit pružnost a zpomalují tvorbu vrásek.
§  Přírodní oleje jsou vhodnou variantou v chladnějších měsících. Na velmi suchou a podrážděnou pokožku se hodí jako podklad pod váš oblíbený denní krém. Oleje mají schopnost pronikat hluboko do pokožky a vytvářet na ní ochranný film.
§  Přírodní make-up je další možností pro hydrataci. Neměl by ovšem obsahovat silikony. Základem přírodní kosmetiky je bambucké máslo nebo přírodní olej, které pleť dokonale ochrání.

Hydratujte i zevnitř!
Nezapomeňte, že je dobré vaší pokožku hydratovat i zevnitř. Ideální je doplňování tekutin během celého dne. Vhodné je pít čistou vodu, kterou můžete ochutit citronem. Skvělé jsou i bylinkové čaje nebo čerstvé ovocné či zeleninové šťávy.