Potraviny, které vám pomohou v boji proti akné

Ať už vás trápí pupínky na tváři, na krku nebo na ramenou, máme pro vás pár tipů, jak se jich zbavit. Všechny toužíme po krásné mladé pleti, která je nejlépe bez chyb, bez zarudnutí, černých teček a samozřejmě bez akné, ale málokterá z nás má to štěstí. Většinou se musíme o čistou ba dokonalou pleť dlouhodobě starat, aby byly vidět výsledky.

Co všechno napomáhá zdravé pleti?
·         Pít alespoň litr a půl vody denně
·         Neměli bychom pít příliš mnoho alkoholu a také bychom měli omezit kouření
·         Omezit cukry a sladkosti nejenom v jídle, ale také v pití
·         Někomu pomáhá omezit mléčné výrobky, ale to asi záleží na typu pleti
·         Zdravý spánek je klíč ke štěstí, denně bychom měli naspat minimálně šest hodin
·         Každý den bychom si měli opláchnout obličej vlažnou vodou
·         Vždycky bychom si před spaním měly odstranit make-up
·         Měly bychom dbát na to, abychom dostatečně často používaly peeling, dermatologové doporučují alespoň jednou týdně pro normální pleť a dvakrát týdně pro mastící se pleť


Jaké potraviny pomáhají na poškozenou pleť?

1.       Losos
Tato ryba obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které podporují stabilizaci hormonů. V této rybě jsou také zdravé tuky, kolagen, spousta vitaminu B, E a zinku. Zkrátka je to velká pomoc pro získání zdraví prospěšných látek.

2.       Špenát
Špenát obsahuje draslík a vitamin E, ale také železo a všechny potřebné proteiny, které podporují tvorbu červených i bílých krvinek, které potom rychleji odstraňují škodlivé látky z pokožky.

3.       Mandle
V mandlích je také mnoho vitaminu E, ale také mnoho magnesia. Tyto ořechy mají málo kalorií a obsahují i vitamin V. Můžete je jíst, nebo si z nich dělat pleťové masky – obojí vám v boji proti nečistotám v pokožce pomůže.

4.       Kokosový olej
Ale i kokos jako takový je velmi dobrý pro vaše tělo. Kokos umí vaši pokožku zbavit bakterií  a také vytváří ochrannou vrstvu na vaší pokožce. Kokosový olej také urychluje metabolismus, podobně jako máta.