Online kurzy

Co to znamená být online? S čím se vám spojuje spojení být online? Pravděpodobně nejčastěji se vám vybaví Facebook či jiná sociální síť a s tím spojený čas, který jste zase prodebatovali se svým okolím. Mnoho lidí se tak na sítích stává být i závislými, nedokáži ani odjet na dovolenou bez toho, aniž by denně kontrolovali Messanger aplikaci nebo zdi svých kamarádů na Facebooku.
 
Ale slovo online můžeme použít i v jiném spojení, ne jen ve spojistosti se sociálními sítěmi. Někteří z vás si možná vzpomenou na dobu studií, kdy některé z předmětů na vysoké škole byly tzv. online. Znamenalo to, že jste celý kurz absolvovali z domu, knihovny či jiného místa, odkud bylo spolehlivé připojení na Internet.
 
Nejsou to ale jen vysokoškolské kurzy, které mohou probíhat online formou. Na Internetu lze dnes najít celou řadu naučných a populárních online kurzů. Některé z nich jsou placené, ale hodně z nich je nabízeno pro širokou veřejnost, aby se mohla dále vzdělávat.
 
Pro online kurzů, které jsou zdarma, nemusíme chodit daleko. Stačí se podívat na youtube a zde naleznete celou řadu tutoriálů snad ze všech oblastí lidské znalosti, zejména pak návodů a rad, jak řídit svůj život, jak si něco opravit, uvařit, zacvičit, nastavit v aplikacích.
 
Nejznámnější sférou online kurzů jsou pak ty jazykové. Obvykle se přihlásíte na nějaký jazykový portlál, založíte účet a už můžete pracovat. Některé jazykové školy nabízí online kurz k hlavnímu docházkovému zdarma.
 
Stále populární jsou i kurzy vedené pomocí Skypu. Opět se často jedná o lekce jazyků, ale nejsou výjimky ani doučování jiných předmětů na různých úrovních. Výhodou Skypu je, že voláte zdarma neomezeně a ještě můžete sdílet obrazovku svého zařízení tak, že dotyčný na druhé straně má i vizuální představu, o čem je právě řeč.
 
Využijte bytí online ke svému dalšímu vzdělávání a neplýtvejte čas pouze bezduchým si povídáním s někým z druhé půlky planety.