Stačí trocha zručnosti a stará židle je jako nová!

Chcete, aby vaše stará sedačka byla jako nová? Anebo alespoň, aby nový kabát dostalo vaše křeslo či polstrovaná židle? Tak neváhejte a přiložte ruku k dílu!
V takovém případě máte v zásadě dvě možnosti: buď si můžete nové očalounění staršího nábytku objednat anebo se do něj pustit svépomocí. Ať tak či tak, výsledek vás vyjde mnohem levněji, než kdybyste si koupili nábytek nový. A pokud náhodou chcete doplnit svou domácnost o další potřebné kousky, zamiřte k babičce na půdu anebo do bazaru či vetešnictví. Jistě tam narazíte na kousky, do kterých se na první pohled zakoukáte.

molitan

Pokud nemáte s čalouněním žádné zkušenosti, ale láká vás ho vyzkoušet, tak to nejlepší, co můžete udělat, je zvolit si nějaký jednoduchý druh nábytku, na kterém si vše vyzkoušíte a otestujete. Vhodným adeptem na podobné pokusy může být třeba polstrovaná židle. Plocha čalounění je v takovém případě přijatelně veliká a obnova podobného kusu nábytku vám nedá příliš práce.

molitanové židle

V každém případě, poté, co si zvolíte nábytek k obnovení, pořiďte si také veškerý potřebný čalounický materiál. Pokud půjde o obnovu výše zmíněné polstrované židle s měkkým sedákem, pak si pravděpodobně vystačíte pouze s kusem vhodné čalounické látky, kterou potáhnete molitan. V první řadě si proto pořiďte molitan na míru, přesně podle rozměrů vašeho konkrétního sedáku. Vybírat můžete z celé řady druhů molitanové metráže, důležité je především to, abyste si zvolili kvalitní výrobek, který vám v nezměněné podobě vydrží dlouhé roky. V opačném případě byste svou práci museli brzy opakovat. K dostání jsou nejen různé druhy molitanů, ale také desky o různé tloušťce. Jakmile máte připravený potřebný kus molitanu, potáhněte ho kvalitní potahovou čalounickou látkou. Tu ze spodní strany sedáku snadno upevníte s pomocí běžné kancelářské sešívačky. Poté už jen připevníte sedák zpět na místo a vaše dílo je hotovo!