Tipy, kde upravovat fotky online

Úprava fotografií, tedy následný postproces je jedním z nejdůležitějších kroků, aby vaše snímky vypadaly opravdu dobře. Samozřejmě pokud jste profesionál, tak vám nějaký online program a editor fotografií stačit nebude, ale pro základní úpravy a hraní si s obrázky je to perfektní věc.

Editor, co umí i česky
Na stránce Pixlr.com naleznete skvělý program pro úpravu fotografií, který je primárně v angličtině, ale má i českou verzi. Pro všechny náročné uživatele, kteří potřebují velké množství funkcí a možností, rozhodně doporučuji Pixlr Editor.

Ten, kdo má už nějakou zkušenost například s Photoshopem či Zoner Studiem, bude si zde připadat jako doma a ovládání se rychle naučí. Nicméně i ostatní nebudou mít problém, vše je velice intuitivní. Kromě rozšířené verze Pixlr Editor, existuje ještě tzv. Pixlr Express, tedy základní verze, která obsahuje několik filtrů, možností úprav a dalších pár funkcí.

Všechny základní funkce na jednom místě
Na webu PerfectPhoto.cz najdete základní funkce pro úpravu fotografií, z fotky asi neuděláte mistrovské dílo, nicméně jednoduše jej můžete oříznout, zmenšit, upravit jas či barvy. Program umí také přidat do fotografie obrázek či fotku zrcadlit. Ideální tedy pro uživatele, kteří fotografie postují na Facebook či Instragram – nic pro profesionály.

PicMonkey – zrealizujte svůj nápad
Velmi oblíbeným editorem je PicMonkey.com. Po registraci se vám otevře zkušební základní verze zdarma, ve které můžete tvořit pomocí pár vybraných funkcí. Premium verze otevírá pestrou škálu nejrůznější filtrů, klipartů, pozadí apod. Můžete také fotkám upravit jas, sytost barev, přidat rámeček či obrázek.

Nejoblíbenější jsou však stejně filtry, kterých obsahuje opravdu mnoho. Takže se jedná o ideální nástroj Instragramových fajnšmekrů. Z fotek či vytvořených obrázků můžete také vyrobit koláž a dodat jí zajímavé designové prvky.

Tak na co ještě čekáte? Dolaďte své fotky do dokonalosti online – během pár minut máte hotovo, vše jednoduše a intuitivně uspořádané, že to zvládne i absolutní antitalent.