Výbavička pro miminko

Pokud jste se už vzpamatovali z té novinky, že se vaše rodina rozroste o malého člena, měli byste raději dříve než později začít řešit potřebnou výbavičku pro miminko. Výhodou sice je, že v případě nutnosti lze vše obstarat v jednom obchodě, kde vás prodavačky navedou a kompletní sestavu vám pomohou dát dohromady, ale proč děsit budoucí tatínky předčasným odjezdem do porodnice a nutností, aby se sám vydal do obchodu vše opatřit.
novorozeně
Začněme hezky od začátku. Určitě je dobré si vše sepsat, abyste na něco nezapomněli. Uvidíte, že postupem času budete seznam upravovat – položky přidávat i ubírat podle toho, jaké novinky zjistíte u kamarádek, v knížkách či na internetu. Každopádně výbavičku dělte do několika skupin.

Oblečení
Tato skupina se bude lišit nejvíce podle toho, v jakém ročním období se děťátko narodí. Ať už bude zima či léto, základ bude ale přesto stejný – několik (ideálně 4 – 5 kusů) kojeneckých body, dupaček, overálků či svetříků najde jistě uplatnění. Nezapomeňte na čepičku, rukavičky, ponožky či capáčky. Pro zimu pak seznam rozšiřte navíc o teplejší mikinu či svetřík, kombinézu a teplé čepice a rukavice.

Spaní, přebalování a koupání, jídlo
Postýlka s kvalitní matrací je základem. Pokud budete mít v plánu cestovat, zcela jistě se vám navíc hodí i její cestovní verze. Dvoje prostěradla a povlečení, mantinel či nebesa, přikrývka, zavinovačka a pro klid duše třeba i monitor dechu. Dudlík záleží jen na vašem postoji, ale pro všechny případy se vyplatí alespoň jeden pro začátek zakoupit.
dětský pokoj
Přebalovací pult či podložka, jednorázové přebalovací podložky na cesty či k lékaři, pleny (jednorázové i látkové na otření či přikrytí), vlhčené ubrousky i krém proti opruzeninám budou několikrát denně využívané. Při koupání se ke všemu navíc přidá vanička s lehátkem (materiál lehátka záleží jen na vás), teploměr do vody, alespoň dvě osušky, žínka, dětské mýdlo a olejíček, hřebínek, vatové tyčinky do oušek a k zastřižení nehtů i nůžky s kulatým zakončením.

Pro jistotu mějte připraveno několik lahviček s různými typy saviček dle věku dítěte a sterilizátor lahví do mikrovlnné trouby. Časem se jistě hodí i speciální lžičky.
dětský koš
Transport
Výběr kočárku je kapitola sama pro sebe. Zvažte, zda budete s miminkem chodit na procházky po chodnících či v terénu. Nezapomeňte na autosedačku. V chladnějších měsících se jistě bude hodit fusak a teplejší deka. K mnoha kočárkům již výrobci sami dávají pláštěnku a síťku proti hmyzu, takže toto trápení vám odpadne.